Inauguracja piłkarskiej wiosny dla Motoru Lublin. Podopieczni Marka Saganowskiego pokonali na Suchych Stawach Hutnika Kraków.

Faworytem sobotniej potyczki był Motor Lublin, który wiosną będzie walczył o awans do Fortuna 1 ligi. Zdecydowanie inny cel na najbliższą rundę ma Hutnik Kraków, który będzie natomiast starał się uniknąć spadku z eWinner 2 ligi. Aktywniejsi od początku byli gospodarze, którzy starali się zaskoczyć wyżej notowanego rywala. Podopieczni Marka Saganowskiego skupili się na defensywie.

Krakowianie nie poddawali się i cały czas próbowali atakować na bramkę Motoru. Ten mądrze się bronił i nadal było 0-0. Groźnie zrobiło się w 15. minucie, a uderzał Mateusz Wyjadłowski, lecz czujny w bramce był Sebastian Madejski. Z czasem do głosu doszła ekipa z Lublina, a aktywny z przodu był Michał Fidziukiewcz, który jednak nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza miejscowych.

Motor nie odpuszczał i w 32. minucie dopiął swego, a Arkadiusza Leszczyńskiego pokonał strzałem z rzutu wolnego pokonał Tomasz Swędrowski. Krakowianie nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Goście jednak mądrze się bronili i skutecznie odpierali ataki Hutnika. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego nie poddawali się i tuż przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Wyjadłowski.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównane starcie, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. W 54. minucie Motor odzyskał prowadzenie. Wrzucał Piotr Ceglarz, a piłkę w siatce umieścił Adrian Jurkowski, który niefortunnie interweniował. Hutnik próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak goście mądrze grali w obronie i ostatecznie więcej bramek nie odnotowano.

Hutnik Kraków - Motor Lublin 1-2 (1-1)

0-1 Tomasz Swędrowski (32)

1-1 Mateusz Wyjadłowski (44)

1-2 Adrian Jurkowski (54-samobójcza)

Hutnik Kraków: Leszczyński – Zalepa, Świątek (80. Skrzypek), Drąg (80. El Bouh), Zawadzki, Chmiel (65. Lelek), Basta, Jurkowski, Stasik (68. Becht), Kitliński (65. Kieliś), Wyjadłowski

Motor Lublin: Madejski – Rozmus, Błyszko, Świeciński, Swędrowski, Fidziukiewicz (80. Firlej), Wójcik, Najemski (80. Cichocki), Ryczkowski (80. Moskwik), Ceglarz (72. Kołbon), Rak (72. Sędzikowski)

Żółte kartki: Zalepa, Drąg, Jurkowski - Rozmus

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)