Piłkarze Ruchu Chorzów idą jak burza w eWinner 2 lidze. Podopieczni Jarosława Skrobacza w sobotnie popołudnie ograli na wyjeździe KKS 1925 Kalisz.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte, a oba zespoły miały swoje okazje. Kibice nie mogli narzekać na nudę, bowiem akcje bramkowe stwarzał sobie zarówno KKS 1925 Kalisz jak i Ruch Chorzów. Z czasem jednak to "Niebiescy" mocniej przycisnęli, lecz niewiele z tego wynikało. Podopieczni Jarosława Skrobacza jednak nie zatrzymywali się i cały czas próbowali znaleźć sposób na gospodarzy.

Kaliszanie także starali się zaskoczyć Ruch, ale ten dobrze prezentował się w defensywie. Konkretniejsi byli jednak goście, którzy w 33. minucie objęli prowadzenie, a w polu karnym świetnie odnalazł się Łukasz Janoszka. Zespół dowodzony przez Ryszarda Wieczorka ani myślał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. KKS chwilę później mógł wyrównać, bowiem otrzymał rzut karny. Tego jednak nie wykorzystał Toni Segura i nadal było 1-0.

Gospodarze nie podłamali się i w końcówce pierwszej połowy nadal atakowali, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Kibice po zmianie stron nie oglądali wielkiego widowiska, a na boisku raczej dominowała walka. Zespół z Kalisza cały czas jednak próbował znaleźć sposób na popularnych "Niebieskich". To udało się w 68. minucie, a do wyrównania doprowadził Bartłomiej Putno.

Chorzowianie ani myśleli tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli oni do odrabiania strat. Ruch na odzyskanie prowadzenia nie musiał długo czekać, a w 71. minucie na 2-1 trafił Tomasz Foszmańczyk. Końcówka meczu zapowiadała się więc bardzo ciekawie i taka też była. Okazje do zdobycia gola mieli zarówno jedni jak i drudzy, ale wynik nie uległ już zmianie i to goście cieszyli się z wygranej.

KKS 1925 Kalisz - Ruch Chorzów 1-2 (0-1)

0-1 Łukasz Janoszka (33)

1-1 Bartłomiej Putno (68)

1-2 Tomasz Foszmańczyk (71)

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski (78. Wiktor Smoliński), Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (59. Bartłomiej Putno) - Kamil Koczy (59. Jakub Staszak), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński (78. Bartłomiej Maćczak), Toni Segura (88. Mateusz Majewski) - Piotr Giel

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (84. Kacper Będzieszak), Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (46. Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (89. Michał Biskup), Tomasz Neugebauer (76. Piotr Wyroba), Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (76. Jakub Siwek) - Daniel Szczepan

Żółte kartki: Gawlik, Giel - Mokrzycki

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)