Kibice którzy przyszli na stadion przy ulicy Solskiego nie mieli czego żałować, bowiem zobaczyli szalony mecz w którym padło aż 9 bramek. Podopieczni Artura Skowronka wygrali 5-4 i skończą sezon trzeciej pozycji.

Mecz doskonale rozpoczął się dla piłkarzy Bruk-Betu Termalici Nieciecza, którzy już w 4. minucie cieszyli się z prowadzenia po strzale Rafała Grzelaka. Zawodnicy PGE Stali Mielec zaraz po stracie bramki ruszyli odrabiać straty, ale goście skutecznie oddalili zagrożenie.

Niedługo po tym Łukasz Budziłek popełnił błąd, który wykorzystał Denis Gojko kierując piłkę do siatki. Miejscowi chcieli pójść za ciosem, lecz centra Andreji Prokicia była niecelna. Piłkarze Marcina Kaczmarka groźnie atakowali, ale dobrze w bramce spisywał się Seweryn Kiełpin

W 41. minucie dogodną okazję miał Prokic, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Po chwili jednak Vladislavs Gutkovskis pokonał Kiełpina i było 1-2 do przerwy. Po zmianie stron błyskawicznie wyrównali mielczanie. Prokic wypatrzył Grzegorza Tomasiewicza, a ten pokonał Budziłka.

Radość miejscowych nie trwała zbyt długo, bowiem 60 sekund później prowadzenie wróciło do spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy, a piłkę w siatce umieścił Michał Skóraś.

Obie drużyny nie zamierzały się zatrzymywać i konstruowały kolejne dogodne okazje i w 65. minucie do wyrównania doprowadził ponownie Tomasiewicz. Gospodarze poszli za ciosem i cztery minuty później Josip Soljic dał prowadzenie PGE Stali Mielec.

To nie był koniec emocji na stadionie w Mielcu, bowiem w  87. minucie było 4-4, a Kiełpina zaskoczył Florin Purece. 180 sekund później jednak wynik meczu ustalił Łukasz Janoszka.

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5-4 (1-2)

0-1 Rafał Grzelak (4)

1-1 Denis Gojko  (19)

1-2 Vladislavs Gutovskis (45)

2-2 Grzegorz Tomasiewicz (51)

2-3 Michał Skóraś (52)

3-3 Grzegorz Tomasiewicz (65)

4-3 Josip Soljic (69)