Górnik Zabrze zremisował z ŁKS-em Łódź 1-1 (0-0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 12. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 11. minucie Igor Angulo stanął przed bardzo dobrą okazją do wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie. Hiszpan wybiegł przed samego Arkadiusza Malarza minął bramkarza łódzkiej drużyny miał przed sobą tylko bramkę, a piłkę zmierzającą do celu wślizgiem zatrzymał Maksymilian Rozwandowicz.

W 13. minucie ponownie przed szansą na strzelenie bramki stanęli gospodarze. Erik Janža uderzył bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w samo okienko. Dobrą interwencją popisał się bramkarz ełkaesiaków wybijając na rzut rożny.

W 22. minucie ponownie gospodarze stanęli przed szansą na otwarcie wyniku. Michał Koj uderzył z woleja. Zrobił to jednak na tyle nieczysto, że mógł asystować przy bramce Szymona Matuszka, ale obrońca zabrzan przeniósł piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości.

W 43. minucie David Kopacz zgarnął piłkę przed polem karnym huknął z woleja, ale jego próba przeleciała wysoko nad poprzeczką.

W 45. minucie ponownie z rzutu wolnego na uderzenie zdecydował się Janža. Futbolówka po jego technicznym uderzeniu trafiła w górną część poprzeczki wychodząc poza pole gry.

W 50. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Piłka po wykonaniu rzutu rożnego trafiła do Dani Ramíreza, który wpadł w pole karne. Hiszpan uderzył na dalszy słupek i trafił do siatki.Martin Chudý nie sięgnął i musiał wyciągać futbolówkę z sieci.

W 76. minucie było blisko wyrównania. Dośrodkowanie gospodarzy z lewego skrzydła, a bliski bramki samobójczej był Adrian Klimczak.

W 79. minucie Górnik Zabrze doprowadził do wyrównania. Czwartego gola w tym sezonie zdobył Igor Angulo. Trafił do siatki wykorzystując odbitą piłkę przez Malarza po strzale Łukasza Wolsztyńskiego.

W 80. minucie piłka ponownie wpadła do siatki ŁKS-u Łódź. Piłkarz gospodarzy wpadł w bramkarza gości, który wyłapał futbolówkę na linii bramkowej.

W 85. minucie przedwczesna radość piłkarzy Marcina Brosza, Piłka wpadła do bramki po uderzeniu głową przez Koja, ale wcześniej faulowany uderzeniem łokciem  przez Matuszka Arkadiusz Malarz.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy Jan Grzesik próbował przetestować czujność swojego bramkarza. Wybijając dośrodkowanie głową piłka przeleciała tuż obok słupka własnej bramki.

GÓRNIK ZABRZE - ŁKS ŁÓDŹ 1-1 (0-0)

0-1 Dani Ramírez (50.)

1-1 Igor Angulo (79.)

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Koj, Janža - Bauzá (80. Piotr Krawczyk), Matuszek, Matras (61. Daniel Ściślak), Kopacz (54. Łukasz Wolsztyński), Jiménez - Angulo.

ŁKS Łódź: Malarz - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak - Ramírez (90. Bartłomiej Kalinkowski), Srnić, Guima (72. Łukasz Piątek), Trąbka, Pyrdoł (86. Patryk Bryła) - Kujawa.

żółte kartki: Sobociński, Srnić, Trąbka. sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

widzów: 12 869