Górnik Zabrze zremisował ze Śląskiem 0-0. W ostatnim niedzielnym meczu 8. Kolejki PKO Ekstraklasy. Wrocławianie, którzy po 7. Kolejkach zajmowali pozycję lidera po tym meczu ją stracili.

W 9. minucie pierwszą próbę celną oddał Przemysław Płacheta młody pomocnik gospodarzy na bliższy słupek. Bez problemów obronił bramkarz zabrzan.

W 13. minucie goście mieli dużo szczęścia. Do dośrodkowania z prawej strony dopadł Michał Chrapek trafił w swojego kolegę. Ta piłka mogła polecieć w światło bramki.

W 41. minucie Wojciech Golla minął się z piłką, a ta po koźle uderzyła go w rękę. Nasłuchiwał podpowiedzi z wozu VAR sędzia Bartosz Frankowski, nie zdecydował się wskazać na 11. metr.

W 45. minucie było blisko do otwarcia wyniku dla Śląska Wrocław. Płacheta dostał podanie w tempo. Minął Martina Chudego i posłał piłkę w boczną siatkę.

W 51. minucie ponownie aktywny w dzisiejszym spotkaniu Płacheta pokazał swoje możliwości. Zakręcił obrońcami w polu karnym. Oddał strzał zmuszając bramkarza Górnika Zabrze ponownie do wykazania się umiejętnościami. Słowak sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 81. minucie ponownie gospodarze stanęli przed bardzo dobrą szansą na otwarcie wyniku. Bardzo dobre dośrodkowanie Płachety z lewego skrzydła. Główkował Daniel Szczepan, futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

GÓRNIK ZABRZE - ŚLĄSK WROCŁAW 0-0

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža - Zapolnik (82. Alasana Manneh), Ściślak, Matras, Wolsztyński (56. David Kopacz), Jiménez (71. Ishmael Baidoo) - Angulo.

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto, Golla, Štiglec - Musonda (87. Mateusz Cholewiak), Łabojko, Chrapek, Pich (82. Diego Živulić), Płacheta - Expósito (59. Daniel Szczepan).

żółte kartki: Sekulić, Manneh - Łabojko sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

widzów: 17 450