Zabrzanie kończą rundę zasadnicza na dwunastej pozycji i mają przed sobą cztery spotkania u siebie w walce o utrzymanie. Śląsk na tym etapie został sklasyfikowany pozycję niżej.

Już w 5. minucie Górnik Zabrze miał świetną okazję do zdobycia gola. Igor Angulo uderzał a pola karnego pod poprzeczkę i nic do powiedzenia przy tym strzale nie miał Jakub Słowik. Chwilę później jednak w górę powędrowała chorągiewka i sędzia odgwizdał spalonego.

Piłkarze Śląska Wrocław także mieli swoje okazje i w 13. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, a uderzał Farshad Ahmadzadeh. Miejscowi nie zamierzali się zatrzymywać i nadal atakowali. Mateusz Hołownia podał do Farshada, a ten ponownie groźnie uderzał na bramkę Martina Chudego.

W końcówce pierwszej odsłony obie drużyny miały swoje okazje, lecz wynik był bezbramkowy. Po przerwie groźnie zaatakowali piłkarze Marcina Brosza. Szymon Żurkowski uderzał, lecz Słowik był na posterunku. W 85. minucie Jesus Jimenez zdecydował się na indywidualną akcję, która przyniosła oczekiwany skutek i Górnik wygrywał 0-1.

Śląsk w samej końcówce meczu jeszcze próbował doprowadzić do wyrównania, lecz Chudy był górą.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0-1 (0-0)

0-1 Jesus Jimenez (85)

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Golla, Tarasovs, Hołownia – Ahmadzadeh (82. Musonda), Mączyński, Chrapek, Gąska, Pich (70. Cholewiak) – Robak

Górnik Zabrze: Chudy – Sekulic, Wiśniewski, Bochniewicz, Suarez – L. Wolsztyński (57. Arnarson), Gvilia, Matras, Żurkowski, Jimenez – Angulo (88. Zapolnik)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)