Smutne to będzie popołudnie dla Bytovii Bytów, która oficjalnie żegna się z eWinner 2 ligą. Podopieczni Kamila Sochy wysoko przegrali z pewnym awansu Górnikiem Polkowice.

Od początku stroną przeważającą był Górnik Polkowice, który zwycięstwem chciał się pożegnać ze swoimi kibicami. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia od pierwszej minuty ruszyli do ataku, lecz Bytovia Bytów dzielnie starała się bronić. Beniaminek Fortuna 1 ligi był jednak tego dnia lepszy i w 17. minucie objął prowadzenie, a bramkarza "czarno-biało-czerwonych" pokonał Mateusz Piątkowski.

Zespół z Polkowic nie zatrzymywał się i czym prędzej rozpoczął poszukiwania gola numer dwa. Bytovia próbowała się przeciwstawić i powalczyć o przedłużenie szans, jednak Górnik nie dał jej szans i w 36. minucie było 2-0, a bramkę zdobył Ernest Terpiłowski. Ekipa z Bytowa w końcówce pierwszej połowy starała się jeszcze złapać kontakt, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Górnik nie zwalniał tempa i w 47. minucie strzelił gola numer trzy, którego autorem był Mariusz Szuszkiewicz. Beniaminek Fortuna 1 ligi w dzisiejszym meczu jeszcze dwa razy umieszczał piłkę w siatce. Najpierw uczynił to Jarosław Ratajczak, a wynik spotkania ustalił Karol Fryzowicz i tym samym przypieczętował spadek Bytovii do 3 ligi gr. II.

Górnik Polkowice - Bytovia Bytów 5-0 (2-0)

1-0 Mateusz Piątkowski (17)

2-0 Ernest Terpiłowski (36)

3-0 Mariusz Szuszkiewicz (47)

4-0 Jarosław Ratajczak (77)

5-0 Karol Fryzowicz (89)

Górnik PolkowiceJakub Szymański (71. Mateusz Malec) - Karol Fryzowicz, Maciej Kowalski-Haberek, Mateusz Magdziak, Marek Opałacz (74. Maciej Sowiński) - Dominik Radziemski (66. Jarosław Ratajczak), Bruno Żołądź (66. Paweł Kucharczyk), Kamil Wacławczyk, Mariusz Szuszkiewicz, Ernest Terpiłowski (75. Kacper Poczwardowski) - Mateusz Piątkowski

Bytovia Bytów: Maciej Czyżniewski - Kuba Lizakowski, Adam Szmidke, Oskar Krzyżak, Filip Dymerski, Eryk Moryson - Kacper Sezonienko (46. Michał Kieca), Jakub Nowakowski, Maciej Błaszkowski (46. Mateusz Wrzesień), Jakub Bach (85. Marcel Damaschke) - Piotr Giel

Żółte kartki: Opałacz, Żołądź - Giel