Podopieczni Enkeleida Dobiego odrabiali zaległości i pokonali na wyjeździe drugi garnitur Kolejorza w stosunku 0-3. Dublet dla Górnika Polkowice we Wronkach ustrzelił Michał Bednarski, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Maciej Bancewicz.

Początek meczu rozgrywanego we Wronkach należał do gospodarzy, czyli drugiego zespołu Lecha Poznań. Pierwszą dogodną okazję w tym spotkaniu mięli jednak piłkarze Górnika Polkowice, a konkretnie miał ją Maciej Bancewicz, który uderzył jednak na poprzeczką.

Kolejorz błyskawicznie się zrewanżował, a głową na bramkę Jakuba Kopanieckiego uderzał urodzony w Lubinie pomocnik, lecz golkiper przyjezdnych pozostał czujny w bramce. Gospodarze wciąż byli stroną dominującą, lecz ich ataki nie przynosiły odpowiedniego skutku.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego szukali premierowego trafienia, jednak jako pierwsi do siatki trafili goście, a konkretnie uczynił to 27-letni wychowanek polkowickiego klubu. Goście co raz bardziej zaczęli się rozkręcać i szukali kolejnych okazji do zdobycia gola.

W końcówce pierwszej odsłony obraz gry nie uległ zmianie, a goście na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron Lech chciał szybko doprowadzić do wyrównania, ale był za mało konkretny w ofensywie.

Oprócz tego że gospodarze nie byli konkretni w ofensywie, to popełniali bardzo poważne błędy. W 54. minucie Kacper Andrzejewski faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Michał Bednarski i pokonał Miłosza Mleczko.

Górnikowi nadal było mało i wciąż atakował. W 61. minucie groźnie na bramkę Lechitów uderzał Piotr Azikiewicz, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 68. minucie 23-letni głogowianin po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Goście oddali inicjatywę miejscowym, którzy starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale kompletnie im się to nie udawało. W 74. minucie okazję zmarnował Ołeksandr Jacenko, a cztery minuty później Kacper Janiak uderzył wprost w Jakuba Kopanieckiego.

Ostatecznie więcej bramek nie padło i goście mogli cieszyć się z trzech oczek.

Lech II Poznań - Górnik Polkowice 0-3 (0-1)

0-1 Maciej Bancewicz (29)

0-2 Michał Bednarski 55 (rzut karny)

0-3 Michał Bednarski (68)

Lech II Poznań: Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Kryg, Moder (46. Skrzypczak), Bartkowiak (73. Letniowski) – Karbownik (77. Janiak), Zhamaletdinov (69. Yatsenko), Tupaj

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Opałacz, Azikiewicz, Szuszkiewicz (75. Karmelita), Bednarski (84. Osiadły), Baranowski (72. Szymkowiak), Bancewicz, Radziemski, Wacławczyk, Kowalski-Haberek, Mucha

Żółte kartki: Pawlicki, Bartkowiak, Skrzypczak

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)