Pierwszoligowy GKS 1962 Jastrzębie gra dalej w Fortuna Pucharze Polski. Podopieczni Jacka Trzeciaka zrobili swoje i pokonali na wyjeździe trzecioligową Polonię Środa Wielkopolka.

Nie było niespodzianki we wtorkowym meczu Polonii Środa Wielkopolska z GKS-em 1962 Jastrzębie. Jacek Trzeciak dał szansę zmiennikom, którzy test zdali bardzo dobrze. Trzecioligowiec nie potrafił zagrozić przedstawicielowi Fortuna 1 ligi, który od pierwszych minut lepiej prezentował się na murawie. Z czasem jednak miejscowi także zaczęli stwarzać sobie okazje do zdobycia gola.

Dobrze tego dnia prezentowali się bramkarze, którzy często ratowali swoje zespoły z opresji. Aktywni z przodu byli Adrian Balboa po stronie GKS-u oraz Hubert Antkowiak po stronie Polonii. Konkretniejsza była jednak ekipa z Jastrzębia, która w 37. minucie objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Balboa. Miejscowi po chwili mogli wyrównać, ale w poprzeczkę trafił Bartosz Bartkowiak.

Lepiej od początku drugiej połowy prezentowała się Polonia, ale z czasem to goście przejęli inicjatywę. Ekipa ze Środy Wielkopolskiej miała swoje szanse, jednak ich nie wykorzystała, co się zemściło. GKS w 60. minucie podwyższył na 2-0, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Gajda. Trzecioligowiec próbował jeszcze zdobyć chociażby kontaktowego gola, ale przedstawiciel Fortuna 1 ligi dobrze grał w defensywie.

Polonia Środa Wielkopolska - GKS 1962 Jastrzębie 0-2 (0-1)

0-1 Adrian Balboa (37)

0-2 Łukasz Gajda (60)

Polonia Środa Wielkopolska: Przemysław Frąckowiak - Oskar Kozłowski (46. Paweł Mandrysz), Piotr Skrobosiński, Piotr Wujec, Luis Henríquez - Jan Andrzejewski (64. Krystian Pawlak), Adam Borucki, Jędrzej Kujawa (78. Szymon Zgarda), Bartosz Bartkowiak (78. Jakub Giełda), Damian Buczma (56. Kacper Nowak) - Hubert Antkowiak

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Remigiusz Borkała (46. Dominik Kulawiak), Mateusz Słodowy, Michał Bojdys (46. Jakub Niewiadomski), Dawid Witkowski (72. Konrad Handzlik) - Łukasz Gajda, Grzegorz Gulczyński (46. Daniel Feruga), Jakub Kasperowicz, Adrian Balboa (66. Filip Łukasik), Łukasz Zejdler - Kamil Jadach

Żółte kartki: Kujawa, Borucki, Pawlak, Giełda, Henríquez, Zgarda

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)