Piłkarze Garbarni Kraków mają za sobą bardzo udaną piłkarską jesień w eWinner 2 lidze. Podopieczni Macieja Musiała w ostatnim tegorocznym meczu, pokonali u siebie Wisłę Puławy.

Od początku to Garbarnia Kraków lepiej się prezentowała na murawie i częściej była przy piłce  Podopieczni Macieja Musiała prowadzenie w tym meczu objęli już w 9. minucie, a "jedenastkę" podyktowaną za faul na Michale Feliksie, wykorzystał Michal Klec. "Brązowi" nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach nadal atakowali, a okazje mieli m.in. Mateusz Duda, Grzegorz Marszalik czy Jakub Kuczera.

Wisła Puławy dobrze prezentowała się w defensywie, a sporo roboty tego dnia miał Paweł Socha. Garbarnia cały czas jednak napierała i w 37. minucie trafiła na 2-0, a tym razem golkipera przyjezdnych pokonał Michał Feliks. Krakowianie w końcówce pierwszej połowy stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych sytuacji, ale ostatecznie żadna z nich nie znalazła drogi do bramki.

W drugiej odsłonie mecz się wyrównał, a ataki miejscowych nie były już tak groźne. Coraz więcej do powiedzenia zaczęła mieć Wisła, która w 63. minucie złapała kontakt, a bramkarza Garbarni pokonał Ariel Wawszczyk. Puławianie dostali wiatru w żagle i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do remisu. Niezłą szansę miał Ednilson Furtado, który jednak nieczysto trafił w piłkę.

Popularni "Brązowi" dobrze spisywali się w defensywie, a i też stworzyli sobie kilka niezłych okazji do podwyższenia prowadzenia. Ostatni kwadrans należał do Garbarni, która mocniej przycisnęła, ale też nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie Pawła Sochy. Sytuacje mieli m.in. Kacper Laskoś czy Bartłomiej Korbecki, ale nadal było 2-1. Ostatecznie więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku lepsze humory mieli gospodarze.

Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 2-1 (2-0)

1-0 Michal Klec (9-rzut karny)

2-0 Michał Feliks (37)

2-1 Ariel Wawszczyk (63)

Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak - Bartłomiej Purcha, Mateusz Bartków, Donatas Nakrošius, Daniel Morys - Grzegorz Marszalik (67. Kacper Laskoś), Mateusz Duda, Kacper Duda, Jakub Kuczera (67. Bartłomiej Korbecki), Michał Feliks - Michal Klec (81. Kamil Kuczak)

Wisła Puławy: Paweł Socha - Piotr Lisowski (46. Adam Gałązka), Błażej Cyfert, Ariel Wawszczyk, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Bartosiak (86. Leonard Brykowski), Kacper Kondracki (70. Jakub Konc), Carlos Daniel, Ednilson Furtado - Dylan Ruiz-Diaz (46. Dominik Banach), Emil Drozdowicz

Żółte kartki: Cyfert, Lisowski

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)