GKS Katowice nie miał litości dla Chojniczanki Chojnice, w meczu 36. kolejki eWinner 2 ligi. Oba zespoły walczą o awans do Fortuna 1 ligi, jednak w piątkowy wieczór, to podopieczni Rafała Góraka okazali się lepsi.

Oba zespoły od pierwszych minut były bardzo aktywne, co zwiastowało bardzo ciekawe widowisko. Zarówno jedni jak i drudzy stwarzali sobie okazję. Groźnie zrobiło się w 9. minucie, a z akcją ruszył GKS Katowice. Adrian Błąd pobiegł prawą stroną, a następnie oddał strzał, lecz ten nie znalazł drogi do bramki Chojniczanki Chojnice. Gospodarze po chwili postanowili się zrewanżować. Adam Ryczkowski wypatrzył Mateusza Klichowicza, jednak ten uderzył obok słupka.

Nudy w piątek w Chojnicach nie było, jednak Chojniczanka popełniała sporo błędów, co starali się wykorzystywać goście. Błąd Jana Mudry postanowił wykorzystać Zbigniew Wojciechowski, który wypatrzył Filipa Kozłowskiego. Ten oddał strzał, lecz wprost w Pawła Sokoła. Katowiczanie nie zatrzymywali się i w 23. minucie w końcu dopięli swego, a zza pola karnego huknął Adrian Błąd i umieścił piłkę w siatce.

Sytuacja ta widocznie podrażniła miejscowych, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. GKS mądrze się jednak bronił, a ponadto wykorzystywał błędy spadkowicza z Fortuna 1 ligi. W 33. minucie było już 2-0 dla podopiecznych Rafała Góraka, którzy rozprawili się z defensywą Chojniczanki, a piłkę w siatce umieścił Filip Kozłowski. Końcówka pierwszej połowy była bardzo zacięta, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Chojniczanka po przerwie starała się zdobyć kontaktowego gola, jednak defensywa przyjezdnych dobrze się spisywała i skutecznie odpierała ataki zespołu z Chojnic. Ekipa dowodzona przez Adama Noconia dwoiła się i troiła, ale to GKS trafiał do siatki. W 78. minucie było już pozamiatane, a zamieszanie w "szesnastce" wykorzystał Adrian Błąd, który tym samym podwyższył na 3-0 i ustalił wynik meczu.

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 0-3 (0-2)

0-1 Adrian Błąd (23)

0-2 Filip Kozłowski (33)

0-3 Adrian Błąd (78)

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Czajkowski, Grolik, Bartosiak, Mudra (74. Napołow) – Kona (59. Rakowski), Ziętarski (69. Nowak) – Klichowicz, Mikołajczak (69. Golański), Ryczkowski – Skrzypczak (59. Pląskowski)

GKS Katowice: Królczyk – Jędrych, Kołodziejski (57. Urynowicz), Rogala (26. Janiszewski), Figiel, Palvas, Kościelniak, Błąd (81. Gałecki), Wojciechowski, Jaroszek, Kozłowski (81. Kurbiel)

Żółte kartki: Mikołajczak, Bartosiak - Kozłowski

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)