Hitowe starcie w ramach derbów województwa kujawsko-pomorskiego zakończyło się podziałem punktów. Wynik spotkania otworzyli goście w 15. minucie, gospodarze odpowiedzieli po rzucie karnym. W drugiej połowie to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale równie szybko odpowiedział Zawisza.

Niezwykle emocjonująco zapowiadało się niedzielne starcie derbowe pomiędzy Elaną Toruń a Zawiszą Bydgoszcz. Wśród kibiców już od kilku dni widoczna była wzmożona mobilizacja, w Toruniu zjawiła się również spora delegacja kibiców Zawiszy.

Od początku meczu obie drużyny rozpoczęły ze sporą dynamiką, co mogło podobać się kibicom. W pierwszych dziesięciu minutach to Elana stwarzała sobie lepsze sytuacje, w jednej z nich Łukasz Witucki niecelnie uderzał na bramkę Michała Dumieńskiego. Gospodarze stwarzali sobie sytuacje ale to Zawisza jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Pierwsza groźniejsza akcja i od razu trafienie. Wrzucona piłka z rzutu rożnego w pole karne przez Macieja Koziare trafiła na głowę Cypriana Maciejewskiego, który otworzył wynik spotkania.

Na odpowiedz gospodarzy nie trzeba było długo czekać, faulowany w polu karnym gości był Kamil Włodyka a sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Łukasz Witucki. Na emocje w tym spotkaniu nie można było narzekać, obie drużyny kreowały sobie sytuacje, ale do końca pierwszej części spotkania gole nie padły.

Początek drugiej połowy przyniósł dwa szybkie trafienia. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. W 54. minucie strzał z rzutu wolnego obronił Dumieński, ale przy dobitce Aleksandra Kowalskiego nie miał zupełnie szans. Goście odpowiedzieli 120 sekund później, potężnym uderzeniem z okolic 16 metra popisał się Korneliusz Sochań. Na tablicy wyników 2:2.

Mimo, że obie drużyny miały swoje okazje to żadnej z nich nie udało się ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie derbowe zakończyło się podziałem punktów.

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:1)

15' 0:1 Maciejewski

24' 1:1 Witucki (karny)

54' 2:1 Kowalski

56' 2:2 Sochań

Elana Toruń: Kuchnicki - Pawlicki, Kowalski, Nogales, Karbowiński - Świeciński - Niemiec, Szczyrba, Włodyka, Lenkiewicz - Ł. Witucki.

Zawisza Bydgoszcz: Dumieński - Jastrzembski, Paliwoda, J. Witucki - Wędzelewski, Maciejewski, Sochań, Mielcarek (46. Piekuś), Koziara, Oczkowski - Okuniewicz.

Żółte kartki: Pawlicki, Włodyka - Jastrzembski.

Sędzia: Sebastian Pakuszewski