Unia Janikowo w meczu z Elaną Toruń z pewnością liczyła na więcej. Podopieczni Piotra Klepczarka po ostatniej porażce z Bałtykiem Gdynia liczyli na zwycięstwo, jednak ostatecznie udało im się ugrać punkt.

Mecz lepiej zaczął się dla Unii Janikowo, która od pierwszych minut lepiej prezentowała się na murawie. Efektem tego był gol na 1-0, który padł w 10. minucie, a jego autorem był Gracjan Goździk. Elana Toruń nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Podopieczni Piotra Klepczarka dobrze jednak prezentowali się w obronie i skutecznie odpierali ataki rywala.

Zespół z Janikowa także miał swoje okazje, ale brakowało skuteczności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie, Elana ruszyła do ataku, chcąc za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Unia jednak postawiła jej trudne warunki. Torunianie jednak nie dawali za wygraną i w 85. minucie trafili na 1-1, a z bramki cieszył Jakub Świeciński. W końcówce okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy, lecz ostatecznie więcej goli już nie padło.

Unia Janikowo - Elana Toruń 1-1 (1-0)

1-0 Gracjan Goździk (10)

1-1 Jakub Świeciński (85)