Za nami 19. kolejka w 3 lidze gr. II, w której również trwa walka o awans do czołowej ósemki. Lider tabeli Radunia Stężyca, rozbił Chemika Police aż 9-0. Szans swoim rywalom nie dały także Świt Skolwin oraz Kotwica Kołobrzeg. Oto nasze podsumowanie kolejki.

Na inaugurację kolejki, Radunia Stężyca podejmowała na własnym stadionie Chemika Police. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli podopieczni Sebastiana Letniowskiego. Lider nie zawiódł i swoim rywalom wpakował aż dziewięć goli. Worek z bramkami rozwiązał Paweł Wojowski, który do siatki trafił w 20. minucie. Gospodarze zaczęli się rozkręcać, a na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się jeszcze Jakub Letniowski - dwukrotnie, Rafał Kosznik, Dawid Cempa oraz Wojciech Fadecki. Po zmianie stron odnotowano jeszcze trzy trafienia, których autorami byli ponownie Letniowski, a także Dawid Retlewski i Radosław Stępień.

Radunia Stężyca - Chemik Police 9-0 (6-0)

9-0 Radosław Stępień (86)

Godzinę później, Unia Janikowo bezbramkowo zremisowała z KP Starogard.

Unia Janikowo - KP Starogard 0-0 (0-0)

Bałtyk Koszalin urwał punkty Polonii Środa Wielkopolska i przy okazji potwierdził, że 2-0 to niebezpieczny wynik. Gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie spotkania, a jedenastkę egzekwował Adrian Szynka. Polonia na 2-0 podwyższyła niespełna kwadrans po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się ponownie Szynka. Po chwili jednak zaczął się koszmar ekipy dowodzonej przez Krzysztofa Kapuścińskiego. Bałtyk 180 sekund później złapał kontakt za sprawą Sebastiana Gintera, a w 63. minucie doprowadził do remisu, po trafieniu Jakuba Forczmańskiego, który tym samym ustalił rezultat spotkania.

Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Koszalin 2-2 (1-0)

1-0 Adrian Szynka (28-rzut karny)

2-0 Adrian Szynka (57)

2-1 Sebastian Ginter (60)

2-2 Jakub Forczmański (63)

Świt Skolwin zagrał na piątkę z ekipą Mieszka Gniezno. Ekipa ze Szczecina gola na 1-0 zdobyła już w 3. minucie, a jego autorem był Paweł Krawiec. Po ponad dwudziestu minutach, na tablicy wyników było już 2-0, po trafieniu Krzysztofa Filipowicza. Przyjezdni tego dnia strzelili jeszcze trzy gole, a na listę strzelców wpisali się ponownie Filipowicz oraz Dawid Kisły. Ponadto samobójcze trafienie zanotował Olivier Strosin.

Mieszko Gniezno - Świt Skolwin (Szczecin) 0-5 (0-2)

0-1 Paweł Krawiec (3)

0-2 Krzysztof Filipowicz (24)

0-3 Olivier Strosin (53-samobójcza)

0-4 Krzysztof Filipowicz (55)

0-5 Dawid Kisły (71)

Kotwica Kołobrzeg nie miała litości dla Sokoła Kleczew, którego pokonała aż 5-1. Prowadzenie ekipie z województwa zachodniopomorskiego dał Janusz Gancarczyk. Ten sam zawodnik jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, a miało to miejsce w 34. minucie. Kolejne gole padły po zmianie stron. Dla Kotwicy bramki zdobywali Michał Koźlik, Marcin Gawron oraz Oskar Frygier. Honorowe trafienie dla Sokoła padło łupem Mateusza Mejera.

Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 1-5 (0-2)

0-1 Janusz Gancarczyk (8)

0-2 Janusz Gancarczyk (34)

0-3 Michał Koźlik (50)

0-4 Marcin Gawron (74)

0-5 Oskar Frygier (80)

1-5 Mateusz Majer (83)

GKS Przodkowo pokonał Górnika Konin, a sprawę wygranej załatwił już praktycznie w pierwszej połowie. Najpierw w 38. minucie gola 1-0 zdobył Krystian Patok, a po chwili wynik podwyższył Cezary Gawron. Miejscowych stać było jedynie na honorową bramkę, której autorem był Sebastian Malinowski z rzutu karnego.

Górnik Konin - GKS Przodkowo 1-2 (0-2)

0-1 Krystian Patok (38)

0-2 Cezary Gawron (45)

1-2 Sebastian Milanowski (90-rzut karny)

Piłkarze Jaroty Jarocin okazali się lepsi od Gwardii Koszalin, z którą wygrali 2-1. Jako pierwsi prowadzenie objęli jednak goście, a gola z rzutu karnego zdobył Daniel Chyła. Kolejne trafienia odnotowano dopiero po przerwie, a ich autorami byli gracze z Jarocina. Najpierw wyrównał w 57. minucie Marcin Konopka, a dwadzieścia minut później drugą bramkę dla Jaroty zdobył Damian Pawlak. Gwardia mecz kończyła w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Aleks Silski.

Jarota Jarocin - Gwardia Koszalin 2-1 (0-1)

0-1 Daniel Chyła (27-rzut karny)

1-1 Marcin Konopka (57)

2-1 Damian Pawlak (77)

Bałtyk Gdynia nie będzie miło wspominał meczu z Nielbą Wągrowiec. Popularne "Kadłuby" gola zdobyły już w 3. minucie, a jego autorem był Michał Marczak. 120 sekund później na tablicy wyników był remis, a do siatki trafił Jakub Kosiński. Nielba dostała wiatru w żagle i za wszelką cenę chciała wywieźć z Gdyni komplet oczek. To jej się udało, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Trojanowski.

Bałtyk Gdynia - Nielba Wągrowiec 1-2 (1-1)

1-0 Michał Marczak (3)

1-1 Jakub Kubiński (5)

1-2 Marcin Trojanowski (47)

Ważne punkty zdobyła Elana Toruń, która pokonała Unię Swarzędz, a jedynego gola w tym meczu zdobył Łukasz Furtak w 35. minucie.

Elana Toruń - Unia Swarzędz 1-0 (1-0)

Łukasz Furtak 35

Kolejne mecze odbyły się w niedzielę. Pomorzanin Toruń o godzinie 11:00 zmierzył się z Flotą Świnoujście, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pomorzanin Toruń - Flota Świnoujście 0-0 (0-0)

Rezerwy Pogoni Szczecin okazały się lepsze od Gryfa Wejherowo. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł jednak spadkowicz z 2 ligi, a gola na 1-0 strzelił Mateusz Duchowski. Wyrównanie nastąpiło w 20. minucie, a strzelcem bramki był Bartosz Krzysztofek. "Portowcy" dostali wiatru w żagle i po chwili zrobiło się 3-1. Najpierw do siatki trafił Jakub Kuzko, a następnie Kacper Zaborski. Wynik w 31. minucie ustalił Przemysław Czerwiński.

Pogoń II Szczecin - Gryf Wejherowo 3-2 (3-2)

0-1 Mateusz Duchowski (4)

1-1 Bartosz Krzysztofek (20)

2-1 Jakub Kuzko (22)

3-1 Kacper Zaborski (23)

3-2 Przemysław Czerwiński (31)