Lech Poznań przegrał z Cracovią 1-2 (0-1) w drugim niedzielnym meczu 7. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 18. minucie świetna akcja przez środek poznaniaków. Dogranie do Christiana Gytkjaera, który zdecydował się na strzał z okolic 16. metra, ale pewnie Michal Peškovič.

W 27. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował aktywny w pierwszych minutach meczu Sergiu Hanca. Do posłanej przez Rumuna piłki najwyżej wyskoczył Cornel Râpă głową pokonał bramkarza.

W 33. minucie Kamil Jóźwiak wpadł w pole karne, dograł do Gytkjæra, który wślizgiem próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych. Trafił nieczysto uderzając obok słupka.

W 52. minucie Hanca kapitalnie zagrał do Mateusza Wdowiaka, który zdecydował się na strzał, ale uderzenie młodego pomocnika przeszło obok słupka.

W 60. minucie Diego Ferraresso wpadł w pole karne rywala na lewej stronie boiska, jednak przegrał bezpośredni pojedynek z Ľubomírem Šatką, grę wznowił Mickey van der Hart.

W 66. minucie kapitalna akcja gospodarzy. Zagrali przez środek, w końcu zgranie górą do Jóźwiaka, który uderza, jednak trafia w słupek.

W 68. minucie niewykorzystane szanse zemściły na podopiecznych Dariusza Żurawia. Râpă zagrał na prawej stronie do wychodzącego na pozycję Pelle van Amersfoorta, który pod presją obrońcy zdecydował się na uderzenie i trafił do siatki.

W 76. minucie João Amaral uderzył z lewej strony z rzutu wolnego. Z dośrodkowania wyszło niebezpieczne uderzenie, którym trafił w poprzeczkę.

W 77. minucie Darko Jevtić z rzutu rożnego w pole karne, ale Pesković wypiąstkował  na 16 metr. Gdzie Tymoteusz Klupś dopadł do piłki, strzelił wysoko nad poprzeczką.

W 83. minucie po raz kolejny próbował swoich sił Amaral, który był bardzo aktywny w ofensywie po wejściu na boisko, ale dobrze z bramki wyszedł bramkarz Pasów.

W 88. minucie Lech Poznań zdobył kontaktowego gola. Kamil Jóżwiak wziął na siebie rozegranie. Podał do João Amarala, który puścił piłkę w uliczkę do Pawła Tomczyka, który pewnym strzałem na dalszy słupek zmniejszył straty.

W 90 minucie mogło być po meczu.  Pelle van Amersfoort otrzymał podanie i mija van der Harta, Zauważył pustą bramkę uderzył, ale na linii bramkowej dwukrotnie interweniuje Satka.

LECH POZNAŃ - CRACOVIA 1-2 (0-1)

0-1 Cornel Râpă (27.)

0-2 Pelle van Amersfoort (68.)

1-2 Paweł Tomczyk (88.)

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Šatka, Crnomarković, Kostevych - Puchacz (63. Tymoteusz Klupś), Muhar (73. João Amaral), Tiba, Jevtić (86. Paweł Tomczyk), Jóźwiak - Gytkjær.

Cracovia: Peškovič - Râpă, Dytiatiev, Datković, Ferraresso (62. Kamil Pestka) - Wdowiak (79. Tomáš Vestenický), Gol, Lusiusz (70. Milan Dimun), van Amersfoort, Hanca - Lopes.

żółte kartki: Diego Ferraresso, Rafael Lopes, Lusiusz, Hanca, Wdowiak sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 25 768.