Cracovia wygrała z Piastem Gliwice w 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Wygrana ta pozwoliła Pasom wskoczyć na pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Cracovia w tym meczu była drużyną lepszą. Mimo optycznej przewagi Piast jednak solidnie się bronił. Pierwsza bramka w tym padła tuż przed przerwą.

Po sporym zamieszaniu najlepiej w polu karnym odnalazł się Milan Dimun i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 60. minucie Piast odpowiedział fenomenalnym trafieniem z około 20 metra. Sasa Zivec uderzył wprost w okienko bramki strzeżonej przez Michala Peskovicia.

Remisowy wynik długo się nie utrzymał. Już sześć minut później świetnie zachował się Krzysztof Piątek, który huknął po długim słupku nie dając szans Jakubowi Szmatule na skuteczną interwencję.

CRACOVIA - PIAST GLIWICE 2-1 (1-0)

1-0 Dimun (44.)

1-1 Zivec (60)

2-1 Piątek (66.)

Cracovia: Pesković - Siplak, Dytiatjew, Helik, Ferraresso, Covilo, Dimun, Culina (67. Rakels), Hernandez, Wdowiak (63. Zenjov), K. Piątek (90+Brock-Madsen)

Piast Gliwice: Szmatuła - Kirkeskov, J. Czerwiński, Konczkowski, Korun, Hateley (82. Bukata), Zivec, Badia (75. Valencia), Jodłowiec, Gojko (56. Angielski), Papadopulos

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.