Legia Warszawa przegrała z Cracovią 2-0 (2-0) w ostatnim sobotnim meczu 22. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W 65. minucie Airam Cabrera nie wykorzystał jedenastki. To piąty niewykorzystany karny krakowian w tym sezonie. Legia Warszawa od 74. minuty grała w dziesięciu po czerwonym kartoniku dla Williama Remy.

W 13. minucie bardzo dobrą okazję miał Mateusz Wodawiak w sytuacji sam na sam z Radosławem Majeckim próbował zaskoczyć bramkarza Legii, ale ten wyszedł obronną ręką.

W 21. minucie tym razem to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Salvador Agra zdecydował się na uderzenie. Kapitalną interwencją popisał się Michal Pesković.

W 22. minucie duże zamieszanie w polu karnym Pasów. Niewiele brakowało, a goście z Krakowa wpakowaliby piłkę do własnej bramki.

W 38. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Z lewej strony Mateusz Wdowiak wycofał piłkę do hiszpańskiego napastnika i Javi Hernandez pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Cztery minuty, które wstrząsnęły Legią. W 42. Michal Siplak dograł z lewej strony boiska na krótki słupek, tam wbiegł Javi Hernandez uprzedzając Artura Jędrzejczyka kierując piłkę do siatki- podwyższając prowadzenie.

W 58. minucie Wdowiak minął Majeckiego, miał przed sobą tylko pustą bramkę, mógł zrobić z piłką wszystko. Jak spod duch zza pleców wyrósł William Remy i wybił piłkę za pole gry.

W 59. minucie sędzia postanowił sprawdzić tą sytuację na VAR. Arbiter Piotr Lasyk z Bytomia  nie był pewny czy interwencja Majeckiego i Remy'ego była prawidłowa.

W 65. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Airam Cabrera uderzył w słupek. Radosław Majecki wyczuł intencje strzelającego.

Od 74. minuty piłkarze Legii Warszawa musieli sobie radzić w dziesięciu. Po faulu Wiliama Remy na Javi Hernandezie sędzia pokazał obrońcy gospodarzy czerwoną kartkę.

W 77. minucie wyrzucony z boiska Remy. Musiał na nie wrócić. Sędzia dzisiejszego spotkania pierwotnie pokazał dwie żółte kartki w konsekwencji czerwoną. Po ponownej wizycie Francuza na boisku zmienił swoją decyzję po oglądnięciu powtórki VAR i pokazał bezpośrednio czerwony kartonik.

W 84. minucie Iuri Medeiros stworzył groźną okazję, ale Michal Pesković był na posterunku.

W 86. minucie Carlos Lopez uderzył zza pola karnego, był zasłoniety, a bramkarz Cracovii pewnie złapał piłkę.

W 89. minucie piłkarze Legii byli bardzo blisko złapania kontaktu. Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Szymański. Do piłki doszedł Artur Jędrzejczyk, ale piłka po jego uderzeniu głową minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Mecz został przedłużony o 13. minut. To było spowodowane kilkoma dłuższymi przerwami konsultacją VAR, odpalonymi racami.

W 3. minucie doliczonego czasu gry Cafu uderzył w poprzeczkę. Piłkę próbował dobić Jarosław Niezgoda. Obrońcy wybili na rzut rożny.

LEGIA WARSZAWA - CRACOVIA 0-2 (0-2)

0-1 Javier Hernandez (38.)

0-2 Javier Hernandez (42.)

W 65. minucie Airam Cabrera (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Legia Warszawa: Majecki - Vešović, Rémy, Jędrzejczyk, Hloušek - Agra (46. Carlitos), Cafu, Martins, Szymański, Nagy (78. Iuri Medeiros) - Kulenović (65. Jarosław Niezgoda).

Cracovia: Peškovič - Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak - Hanca, Dąbrowski (90. Bojan Čečarić), Gol, Hernandez, Wdowiak (90. Milan Dimun) - Cabrera (90.Filip Piszczek).

żółte kartki: Majecki, Hloušek, Rémy, Vešović - Cabrera, Helik, Piszczek, Hanca, Peškovič.

czerwona kartka: William Rémy (77. minuta, Legia, za nadepnięcie przeciwnika).

sędzia: Piotr Lasyk (Bytom), widzów: 19 000.