Cracovia przegrała z Zagłębiem Lubin 1-0 (1-0) w meczu otwierającym 5.Kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Jedyną bramkę dzisiejszego spotkania w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy zdobył Bartłomiej Pawłowski.

W 15. minucie spotkania podopieczni Michała Probierza, mogli otworzyć wynik spotkania. Sebastian Strózik dostał piłkę wpadl w pole karne, ale tuż przed nim wyrósł Dominik Hładun.

W 43. minucie spotkania zrobiło się gorąco na boisku nie tylko w powietrzu przy ulicy Kałuży. Najpierw piłka nie znalazła drogi do bramki Zagłębia, bo gospodarze nie potrafili umieścić jej w siatce. Następnie piłka została wpakowana do siatki, ale sędzia Łukasz Szczech nie uznał gola - spalony.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Gola do szatni zdobył Bartłomiej Pawłowski. Pomocnik lubinian miał bardzo dużo wolnego miejsca zdecydował się na uderzenie po przekątnej na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Macieja Gostomskiego.

W 52. minucie Mateusz Wdowiak zacentrował piłkę w kierunku Javiego Hernandeza, ale odwrócony zawodnik Cracovi nie był w stanie zaskoczyć bramkarza przyjezdnych.

W 66. minucie zza pola karnego uderzał Łukasz Janoszka. Rezerwowy zawodnik gości uderzył zbyt słabo, aby pokonać bramkarza gospodarzy.

W 71. minucie piłkarze gospodarzy mogli wyjść na prowadzenie. Jeden z piłkarzy Cracovii zdecydował się na kąśliwe uderzenie, ale piłka uderzyła w boczną siatkę.

W 77. minucie bardzo dobre uderzenie oddał Javi Hernandez, ale bardzo dobrze interweniował bramkarz drużyny przyjezdnej. Sparował piłkę ponad poprzeczką.

CRACOVIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 0-1 (0-1)

0-1 Bartłomiej Pawłowski (45.+)

Cracovia: Gostomski - Râpă, Helik, Dytiatjew, Ferraresso - Strózik (68. Mateusz Szczepaniak), Budziński, Dimun, Hernández, Wdowiak (82. Sierdier Sierdierow) - Piszczek (61. Sergei Zenjov).

Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Dąbrowski, Guldan, Balić - Bohar (54. Łukasz Janoszka), Jagiełło (72. Jakub Tosik), Matuszczyk, Starzyński, Pawłowski - Tuszyński (79. 26. Jakub Mareš).

żółte kartki: Balić, Dąbrowski, Tuszyński, Tosik, Hładun. sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa) widzów: 4 097