Cracovia w czwartkowy wieczór rozpoczęła swój bój o grę w fazie grupowej Ligi Europy jej pierwszym rywalem była Słowacka DAC Dunajska Streda. Wynik zakończył się bramkowym remisem.


Cracovia nie przystępowała do tego spotkania w roli faworyta, natomiast to własnie drużyna z Krakowa pierwsza wyszła na prowadzenie. Na bramkę uderzał Pelle Van Amersfoort, futbolówka odbiła się od Dominika Kruzliaka i wpadła do bramki. Zmylony Martin Jedliczka nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. 

Mówi się, że w futbolu najważniejsze jest pierwsze pięć minut po zdobyciu bramki. Ta myśl z całą pewnością będzie towarzyszyć podopiecznym Michała Probierza jeszcze przez jakiś czas, bowiem niespełna pięć minut później  wyrównanie drużynie DAC Dunajska Streda dał Marko Divković. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis.

W drugiej połowie groźnie zrobiło się dopiero w 73. minucie meczu, kiedy to Sergiu Hanca zagrywał piłkę do Rafaela Lopesa, ale ten nie dał rady pokonać bramkarza Dunajskiej Stredy. 

Wynik jakim zakończyło się spotkanie w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia podopiecznych Michała Probierza bowiem zdobyli oni bramkę w meczu wyjazdowym. Spotkanie rewanżowe już za tydzień w Krakowie.


DAC Dunajska Streda - Cracovia 1-1 (1-1)

0-1 Dominik Kruzliaka (40)
1-1 Marko Divkovic (44)

DAC Dunajska Streda: 36. Martin Jedlička - 26. Kristián Koštrna, 37. Ľubomír Šatka, 24. Dominik Kružliak, 31. Erick Davis (60, 82. César Blackman) - 45. Lukáš Čmelík (76, 9. Eric Ramírez), 4. Connor Ronan, 8. Máté Vida, 13. Zsolt Kalmár, 10. Kristopher Vida (70, 19. Abdulrahman Taïwo) - 29. Marko Divković. 

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 33. Kamil Pestka (46, 87. Diego Ferraresso) - 4. Sergiu Hanca, 5. Janusz Gol, 14. Damian Dąbrowski (85, 8. Milan Dimun), 10. Pelle van Amersfoort, 29. Bojan Čečarić (62, 11. Mateusz Wdowiak) - 21. Rafael Lopes.

Żółte kartki: Kružliak, Davis - Pestka.

Sędziował: Rade Obrenovič (Słowenia)

Widzów: 9860


Foto: Marcin Banaszkiewicz/warszawa.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.