Tyszanie w wyjazdowym meczu ugrali punkt z podopiecznymi Josefa Petrika. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Wolski, zaś do wyrównania doprowadził Dario Kristo,

Początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem, a gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie jednak piłkarze GKS-u Tychy, a konkretnie Jakub Piątek, który uderzył na bramkę Radosława Janukiewicza, lecz ostatecznie nic z niego nie wyszło.

Tyszanie powoli zaczęli się rozkręcać i coraz częściej przebywali na połowie Chojniczanki Chojnice, uderzenia piłkarzy gości były niecelne. Dobrą okazję do zdobycia gola mieli Sebastian Steblecki i Mateusz Piątkowski, jednak wynik nie ulegał zmianie.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w 32. minucie wyszli na prowadzenie, a do bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę trafił Bartosz Wolski. To zdenerwowało piłkarzy Ryszarda Tarasiewicza, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat.

Rzutem na taśmę przed przerwą mogło być jednak 2-0 dla gospodarzy, lecz Agwan Papikyan nie zdołał pokonać golkipera tyszan. Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla drużyny gości, którzy doprowadzili do wyrównania, a Dario Kristo pięknym strzałem trafił do siatki miejscowych.

Chojniczanka szybko chciała odzyskać prowadzenie, jednak często jej uderzenia były niecelne i nie robiły wrażenia na golkiperze rywali. W 85. minucie tyszanie mogli przechylić szalę na swoją korzyść, lecz Dawid Kasprzak uderzał obok słupka.

Po chwili swój zespół uratował Konrad Jałocha, który wybronił uderzenia Kamila Sylwestrzaka oraz Mateusza Żukowskiego. Miejscowi w ostatnich minutach meczu chcieli jeszcze zaskoczyć golkipera GKS-u, lecz wynik już nie uległ zmianie.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 1-1 (1-0)

1-0 Bartosz Wolski (32)

1-1 Dario Kristo (47)

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Mudra, Wołąkiewicz, Michalski, Sylwestrzak – Wolski, Paprzycki (85. Zawistowski) – Papikyan, Drozdowicz (87. Żukowski), Wachowiak (72. Rajch) – Mikołajczak

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej, Szeliga – K. Piątek (68. A. Biegański), Kristo, Grzeszczyk, J. Piątek, Steblecki (75. Moneta) – Piątkowski (81. Kasprzyk)

Żółte kartki: Sylwestrzak, Paprzycki, Wolski - Sołowiej, Steblecki, Szeliga

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)