Chełmianka Chełm wciąż się liczy w walce o awans do eWinner 2 ligi. Podopieczni Tomasza Złomańczuka pokonali rezerwy Cracovii w meczu na szczycie.

W Chełmie emocji w sobotę nie brakowało. Zarówno Chełmianka jak i rezerwy Cracovii starały się od początku stwarzać okazje bramkowe. Tych było niemało, jednak szwankowała skuteczność, choć też dobrą robotę wykonywali bramkarze. Kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko, w którym gole były kwestią czasu. Goście prowadzenie objęli tuż przed przerwą, a gola zdobył Robert Ożóg.

Podrażniona Chełmianka po zmianie stron, jak najszybciej chciała doprowadzić wyrównania i powalczenia o korzystny rezultat. "Pasy" dobrze jednak grały w defensywie i skutecznie odpierały ataki rywala. Miejscowi nie odpuszczali i w 69. minucie dopięli swego, a gola na 1-1 zdobył Adrian Dziubiński. Chełmianie nie zamierzali się zatrzymywać i pięć minut później objęli prowadzenie, a tym razem do siatki trafił Przemysław Kanarek.

Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka i taka też właśnie była. Zespół z Krakowa za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, ale brakowało konkretów. Chełmianka zaś dobrze się broniła, a i też miała szansę na podwyższenie prowadzenia. Kibice na nudę nie mogli narzekać, jednak ostatecznie więcej goli już nie padło, a po meczu lepsze humory miał zespół gospodarzy.

Chełmianka Chełm - Cracovia II 2-1 (0-1)

0-1 Robert Ożóg (44)

1-1 Adrian Dziubiński (69)

2-1 Przemysław Kanarek (74)