Zagłębie Lubin wygrało z Arką Gdynia 2-0 (1-0) w sobotnim meczu 4. Kolejki PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Drużynie z Gdyni nie udało się wygrać jeszcze w tym sezonie.

W 3. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania . Miedziowi stworzyli sobie idealną okazję. Ľubomír Guldan wrzucił piłkę w pole karne. Tam Saša Živec wybiegł za plecy środkowych obrońców i Damiana Zbozienia. stanął oko w oko z bramkarzem i strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania.

W 30. minucie Saša Balić  przerzucił piłkę z lewego na prawe skrzydło. Futbolówka trafiła do Alana Czerwińskiego skrzydłowy gości uderzył prostym podbiciem i przeniósł nad poprzeczką.

W 52. minucie Patryk Szysz wychodził na pozycję sam na sam po podaniu Guldana, ale za długo zwlekał ze strzałem i w konsekwencji stracił piłkę.

W 66. minucie Filip Starzyński otrzymał podanie z głębi boiska. Pobiegł przed siebie, wpadł w pole karne i zagrał z prawej strony. Piłka przeleciała między nogami Christiana Maghomy. Po czym trafiła do Patryka Szysza, który z pierwszej piłki uderzył na dalszy słupek. Pāvels Šteinbors musiał po raz drugi dzisiaj wyciągnąć piłkę z siatki.

W 88. minucie gospodarze powinni podwyższyć wynik spotkania. Alan Czerwiński próbował przelobować bramkarza gdynian. Przesadził z siłą, a w pobliżu miał trzech nie pilnowanych kolegów.

W 4. minucie doliczonego czasu gry Marcin Budziński próbował zaskoczyć bramkarza gości mocnym uderzeniem z dystansu. Konrad Forenc z trudem zatrzymał piłkę.

ZAGŁĘBIE LUBIN - ARKA GDYNIA 2-0 (1-0)

1-0 Saša Živec (3.)

2-0 Patryk Szysz (66.)

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Czerwiński, Tosik, Poręba (73. Bartosz Slisz), Starzyński, Živec (72. Patryk Tuszyński) - Szysz (85. Damjan Bohar).

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień (68. Michael Olczyk), Danch, Helstrup (60. Christian Maghoma), Marciniak - Antonik (46. Marcin Budziński), Deja, Bušuladžić, Nalepa, Młyński - Serrarens.

żółte kartki: Tosik sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) widzów:  5 125