Podopieczni Szymona Grabowkiego udanie uczcili powrót na Wyspiańskiego 22 i pewnie pokonali lidera rozgrywek 3-0. Gole dla rzeszowskiej ekipy zdobywali Dawid Kubowicz, Serhij Krykun i Grzegorz Płatek.

Piłkarze Apklan Resovii od początku spotkania chcieli dobrze pokazać się przed własną publicznością, która wróciła do domu przy ulicy Wyspiańskiego 22 po ponad roku przerwy. Gospodarze bardzo szybko przejęli inicjatywę, jednak nie miało to przełożenia na gole.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 35. minucie Dawid Kubowicz pokonał golkipera Znicza Puszków, Bartłomieja Gradeckiego i dał prowadzenie swojej drużynie. Po zmianie stron to goście przez chwile dominowali i szukali wyrównującej bramki,

Rzeszowianie przetrwali trudny okres i ruszyli do ataku. Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, rezultat podwyższył Serhij Krykun. Gospodarzom było mało i po pięciu minutach było już 3-0, a do siatki trafił Grzegorz Płatek, ustalając rezultat spotkania.

Apklan Resovia – Znicz Pruszków 3-0 (1-0)

1-0 Dawid Kubowicz (35)

2-0 Serhij Krykun (76)

3-0 Grzegorz Płatek (81)

Apklan Resovia: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Mateusz Geniec – Serhij Krykun, Kamil Radulj (68. Grzegorz Płatek), Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (79. Dariusz Frankiewicz), Szymon Feret – Daniel Świderski (83. Karol Twardowski)

Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki – Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Martin Baran, Peter Drobnak – Marcin Rackiewicz (70. Paweł Tarnowski), Robert Obst, Karol Noiszewski (46. Maciej Machalski), Paweł Moskwik (79. Mikołaj Szymański) – Dariusz Zjawiński (72. Michał Suchanek), Patryk Czarnowski

Żółta kartka: Zjawiński

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)