W 30. kolejce LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała u siebie drużynę Pogoni Szczecin. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa, żeby jak najlepiej zakończyć zasadniczą fazę rozgrywek. W tym spotkaniu lepsza okazała się Legia Warszawa 3-0 (1-0).

W pierwszych dwudziestu minutach meczu gra toczyła się głównie w srodku pola. W 26.minucie meczu piłkę w pole karne zagrał Sebastian Szymański, piłka odbiła się od jednego z obrońców Pogoni i znalazła się pod nogami Kaspra Hamalainena, który silnym strzałem pokonał Łukasza Załuskę.

Dziesięć minut później fatalny błąd popełnił Wiliam Remy, piłkę przejął Jakub Piotrowski, który zagrał ją do Adama Frączczaka, a ten oddał strza na bramkę strzeżoną przez Arkadiusza Malarza. Górą w tej sytuacji golkiper Legii.

W drugiej połowie Legia szybko zabrała się do roboty i już w 48. minucie wynik meczu podwyższył Jarosław Niezgoda.

W 71.minucie meczu bramkę po kontrataku drużyny strzelił Sebastian Szymański, któremu dogrywał przywrócony do drużyny Michał Kucharczyk.

Legia dzięki zwycięstwu z Pogonią zrównała się punktami z drugą w tabeli Jagiellonią Białystok. Pogoń Szczecin natomiast zakończyła fazę zasadniczą na dwunastym miejscu w tabeli.

LEGIA WARSZAWA - POGOŃ SZCZECIN 3-0 (1-0)

1-0 Kasper Hamalainen (26.)

2-0 Jarosław Niezgoda (48.)

3-0 Sebastian Szymański (71.)

Legia: Malarz- Jędrzejczyk, Remy, Pazdan ,Hlousek, Hamalainen, Mączyński (68. Kucharczyk), Antolić-Vesović (61. Philips), Szymański, Niezgoda (78. Eduardo)

Pogoń: Załuska - Rapa (61. Listkowski), Rudol, Dvali, Nunes-Drygas, Hołota (82. Walukiewicz), Piotrowski, Delev (77. Zwoliński), Frączczak, Buksa

Sędziował : Mariusz Złotek