Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Ostatnie rozstrzygnięcia fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy
2018-04-05 15:12:10

Już w najbliższy weekend rozpocznie się ostatnia kolejka fazy zasadniczej w Lotto Ekstraklasa. Drużyny wciąż walczą o miejsca w czołowej ósemce tabeli gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej.
 
Przypomnijmy, że po 30. kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, w której zostanie rozegrane siedem ostatnich kolejek. W tym sezonie po zakończeniu fazy zasadniczej, dorobek punktowy drużyn nie będzie dzielony przez 2, jak miało to miejsce w ostatnich latach.


Sześć drużyn w walce o czołową ósemkę


Udziału w grupie mistrzowskiej mogą być pewne zespoły: Jagielloni Białystok, Legii Warszawa, Lecha Poznań oraz Górnika Zabrze. Natomiast różnice punktowe między piąta Wisłą Płock, a dziewiątą Arką Gdynia to zaledwie sześć punktów. To właśnie w tym przedziale tabeli dojdzie do decydujących pojedynków, które wyłonią ostateczny kształt grupy mistrzowskiej.
 
Trudne zadanie czeka Zagłębie Lubin zajmujące obecnie ósme miejsce. Miedziowi pokonali pierwszą w tabeli Jagiellonię a w trzydziestej kolejce spotkań czeka ich bezpośrednie starcie z Cracovią, które może być decydujące w kontekście ostatecznego układu grup.
 
Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Arkę Gdynia. Jeżeli Pomorzanie chcą awansować do grupy mistrzowskiej, muszą wygrać chociaż jeden mecz i liczyć na słabsze wyniki Cracovii oraz Zagłębia. Arka pokonała Legię w 29. kolejce spotkań, a fazę zasadniczą zakończy pojedynkiem derbowym z Lechią Gdańsk balansującą nad strefą spadkową.


Jagiellonia sięgnie po historyczne mistrzostwo?


Było miejsce trzecie. Było wicemistrzostwo z ubiegłego sezonu. Czy Ireneusz Mamrot poprowadzi Jagiellonię do historycznego sukcesu?
 
Choć sztuka ta nie udała się Michałowi Probierzowi, to jednak właśnie on w dużej mierze przyczynił się do stworzenia silnego zespołu, który w tym sezonie ma realne szanse na zdetronizowanie warszawskiej Legii. Do końca sezonu wciąż pozostało jednak sporo czasu, a do walki o mistrzostwo ligi może się włączyć także Lech Poznań.

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej udzieli nam wielu odpowiedzi. Dowiemy się, z kim najlepsze zespoły będą walczyć o cenne punkty mistrzowskie. Aktualne wyniki i statystyki Lotto Ekstraklasa udostępnia nam legalny, polski bukmacher LVbet, sponsor Wisły Kraków.
 
Wszystkie mecze 30. kolejki Ekstraklasy odbędą się 7 kwietnia o godzinie 18:00. Będzie to ostatnie  osiem spotkań fazy zasadniczej.
Komentarze

=
yogi, 2018-04-06 09:17:19
tekst niby opublikowany wczoraj, a więc po przedostatniej kolejce fazy zasadniczej, ale treść jakby stara i pełno w niej bzdur. "Jeżeli Pomorzanie chcą awansować do grupy mistrzowskiej, muszą wygrać chociaż jeden mecz" - przecież do rozegrania pozostał tylko jeden mecz tej fazy, więc skąd to "chociaż jeden".Udziału w grupie mistrzowskiej są już pewne nie tylko Jagiellonia, Legia, Lech i Górnik, ale także Wisła Płock i Korona, gdyż każda z tych drużyn ma przewagę nie mniejszą niż 4 punkty nad najwyższym miejscem nie premiowanym awansem.Jak rozumieć "bezpośrednie starcie (Miedziowych) z Cracovią". W jakim kontekście bezpośrednie? Walczące o miejsce w mistrzowskiej ósemce Zagłębie gra po prostu z Cracovią która "zagwarantowała" już sobie miejsce w dolnej połówce. To taki sam mecz jak Sandecji z Wisłą Kraków i Lechii z Arką, w których skazani na gorszą grupę gospodarze podejmują gości, którzy jeszcze bij się o grupę mistrzowską. Różnica może tylko taka, że ten ostatni mecz to derby Trójmiasta więc dodatkową stawką jest prestiż.Dziwnie brzmi też: "do walki o mistrzostwo ligi może się włączyć także Lech Poznań". Przecież zajmuje on drugie miejsce ze stratą 2 pkt do lidera Jagielloni więc chyba już jak najbardziej jest "włączony" w walke o mistrzostwo.

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.