GKS Katowice wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 1-0 (0-0) w ostatnim sobotnim meczu 24 kolejki Nice 1 Ligi. Jedyną bramkę w 62. minucie strzelił Adrian Błąd.

W pierwszej połowie wielokrotnie było gorąco pod bramką Dawida Kudły. Żadne z dośrodkowań w pole karne czy to do Wojciecha Kiędziory czy Łukasza Zajdlera nie znalazła drogi do siatki gości.

W pierwszych 45. minutach żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza przeciwników. Pomimo kilku dogodnych okazji.

W 53. minucie spotkania czerwoną kartkę po faulu na Andrei Prokiciu otrzymał Barłomiej Babiarz

W 62. minucie Adrian Błąd wyprowadził katowiczan na prowadzenie. Pomocnik gospodarzy dośrodkował piłkę w pole karne. Do piłki nikt nie wyszedł, a ta wpadła do bramki całkowicie zaskakując Dawida Kudłę.

GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1-0 (0-0)

1-0 Adrian Błąd (62.)

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Klemenz, Mączyński - Słomka (59. Oktawian Skrzecz), Poczobut, Zejdler, Prokić, Błąd (90. Kamil Słaby) - Kędziora (77. Grzegorz Goncerz).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Malheiro, Jędrych, Cichocki, Puchacz - Wrzesiński (80. Adam Banasiak), Babiarz, Nowak, Sanogo, Pribula (59. Callum Rzonca) - Lewicki (58. Alexandre Cristóvão).

żółte kartki: Mączyński, Skrzecz - Cristóvão.

czerwona kartka: Bartłomiej Babiarz sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin) widzów: 5 250