Korona Kielce zremisowała z Górnikiem Zabrze 2-2 (1-0) w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy.Od 66. minuty piłkarze Korony Kielce musieli grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla Jakuba Żubrowskiego.

Bardzo dobrze weszli w ten mecz piłkarze Korony Kielce.

W 2. minucie dalekie zagranie z głębi pola do Niki Kaczarawy, a ten był faulowany w polu karnym przez Daniego Suareza. Sędzia Krzysztof Jakubik podyktował jedenastkę.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Goran Cvijanović i uderzeniem w lewą stronę bramki umieścił piłkę w siatce. Całkowicie myląc Tomasza Loskę.

W 14. minucie Górnik Zabrze strzelił bramkę wyrównującą. Na listę strzelców wpisał się Igor Angulo, jednak bramka nie została uznana, Łukasz Wolsztyński był na spalonym.

W 51. minucie Korona wywalczyła pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu piłki z narożnika boiska do futbolówki doszedł Mateusz Możdżeń. Jednak uderzenie pomocnika gospodarzy było bardzo niecelne.

W 54. minucie bardzo dobrą okazję do wyrównania mieli zawodnicy Górnika Zabrze. W zamieszaniu pod bramką Zlatana Alomerovicia do piłki doszedł Michał Koj, który z najbliższej odległości nie potrafił umieścić piłki w siatce.

W 63. minucie Korona podwyższyła prowadzenie. Nika Kaczarawa wykorzystał podanie od Mateusza Możdżeia. Pierwsze uderzenie Gruzina obronił nogami Tomasz Loska, ale z dobitką nie miał już szans.

Od 66. minuity piłkarze gospodarzy musieli sobie radzić w dziesiatkę po drugiej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Żubrowskiego.

W 69. minucie Górnik Zabrze zdobył bramkę kontaktową. Ken Kallaste chcą wybijać piłkę głową zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej siatki.

W 75. minucie goście doprowadzili do wyrówniania. Z lewej strony Michał Koj dośrodkował piłkę na pierwszy słupek, a tam najlepiej zachował się Mateusz Wieteska głową skierował piłkę do siatki.

KORONA KIELCE - GÓRNIK ZABRZE 2-2 (1-0)

1-0 Goran Cvijanović (2.) karny

2-0 Nika Kaczarawa (63.)

2-1 Ken Kallaste (69.) sam.

2-2 Mateusz Wieteska (75.)

Korona Kielce: Alomerović - Rymaniak, Malarczyk, Kovačević, Dejmek, Kallaste - Możdżeń, Żubrowski, Aankour (46. Jacek Kiełb), Cvijanović (46. Michael Gardawski) - Kaczarawa (69. Zlatko Janjić).

Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz (81. Marcin Urynowicz), Suárez, Bochniewicz, Koj - Kądzior (90. Bartłomiej Olszewski), Matuszek, Wieteska, Kurzawa - Ł. Wolsztyński, Angulo.

żółte kartki: Kaczarawa, Możdżeń, Żubrowski, Rymaniak - Kurzawa, Angulo. sędzia: Krzysztof Jakubik (Kluczbork) widzów: 5 791

czerwona kartka: Jakub Żubrowski (66. minuta, Korona, za drugą żółtą).