Bruk-Bet Termalica przegrała z Pogonią Szczecin 2-4 (2-1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Po dwie bramki w dzisiejszym meczu zdobyli Spas Delev i Lasa Dvali.

Pierwsze 15. minut było bardzo wyrównane mecz toczył się w środku boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobieklarownych sytuacji.

W 22. minucie spotkania wynik otworzył Spas Delew. Bługar uderzył z rzutu wolnego z około dwudziestu metrów. Piłka poleciała dokładnie w okienko bramki Jána Muchy. Bramkarz gospodarzy nie miał najmniejszych szans naskuteczną interwencję.

Po zdobyciu bramki Portowcy chcieli jak najszybciej podwyzszyć prowadzenie. Ponownie Delew w roli głównej dośrodkował w kirunku Mortena Rasmussena.

W 30. minucie do wyrównania doprowadził Roman Gergel. Słowak otrzymał prostopadałe podanie od Martina Mikovica. Wpadł w pole karne i płaskim strzałem po ziemi nie dał najmniejszych szans interweniującemu Łukaszowi Załusce.

W 36. minucie Szymon Pawłowski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Bardzo dobre górne podanie od Romana Gergela do Pawłowskiego a pomocnik gospodarzy ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę i zdecydował się na uderzenie kierując piłke do siatki.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania Rafał Murawski mógł wyrównać. Piłka po uderzeniu pomocnika Portowców wpadła wprost do rąk interweniującego Jana Muchy.

W 54. miniucie Pogoń Szczecin doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Spasa Delewa na drugi słupek piłka spadła na głowę Lasza Dwali, a Gruzin przelobował zaskoczonego bramkarza gospodarzy.

W 59. minucie na prowadzenie wyszła Pogoń Szczecin. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu pod bramką gospodarzy najlepiej zachował się Lasza Dwali iwyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 80. minucie spotkania prowadzenie podwyższyła Pogoń Szczecin. Łukasz Zwoliński wpadł w pole karne z prawej strony wycofał piłkę do Delewa, który minął rywala uderzył w sam środek bramki pokonując bezradnego Jána Muche.

BRUK-BET TERMALICA - POGOŃ SZCZECIN 2-4 (2-1)

0-1 Spas Delew (22.)

1-1 Roman Gergel (30.)

2-1 Szymon Pawłowski (36.)

2-2 Lasza Dwali (54.)

2-3 Lasza Dwali (59.)

2-4 Spas Delew (80.)

Bruk-Bet Termalica: Mucha - Szeliga, Kupczak, Grzelak, Mikovič (78. Bartosz Śpiączka) - Gergel, Jovanović, Piątek, Štefánik (68. Gabriel Iancu), Pawłowski (68. Dávid Guba) - Gutkovskis.

Pogoń Szczecin: Załuska - Râpă, Fojut (86. Sebastian Rudol), Dwali, Nunes - Delew, Piotrowski, Murawski (68. Tomasz Hołota), Drygas, Matynia (53. Łukasz Zwoliński) - Rasmussen.

żółte kartki: Grzelak, Piątek - Piotrowski, Drygas, Załuska. sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)