W spotkaniu 28. Kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował u siebie Lechię Gdańsk. Lepszy w tym meczu okazał się zespół Kolejorza, który pokonał Lechię 3-0 (2-0)

W spotkanie lepiej weszła Lechia, która od pierwszych minut atakowała drużynę Kolejorza. Już w 5. minucie meczu obrońcom zdołał urwać się Simeon Sławczew jednak uderzył tylko w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia.

10. minut po akcji Sławczewa piłkę do bramki Lechii Gdańsk mocnym strzałem z dziesięciu metrów wpakował Łukasz Trałka.

W trakcie pierwszej połowy aż trzech piłkarzy Lecha schodziło z boiska z urazami. W 18.minucie boisko musiał opuścić Mario Situm w jego miejsce wprowadzony został Darko Jevtić. W 30. minucie w miejsce kontuzjowanego Buricia na boisko wszedł Matus Putnocki, zas w drugiej minucie doliczonego czasu gry boisko musiał opuścić Michail Radut w miejsce, którego wprowadzony został Kamil Jóźwiak.

Jeszcze przed przerwą bo w trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę do Christiana Gytkjaera zagrywał Maciej Gajos, Duńczyk urwał się obrońcom Lechii i zmusił Dusana Kuciaka do wyciągania piłki z siatki.

Do przerwy piłkarze Lecha pokazali swoim kibicom dobrą grę i pewnie prowadząc zeszli do szatni.

Po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze Lecha szybko wzięli się do roboty i już w 55. minucie spotkania wynik na 3-0 dla Lecha podwyższył Darko Jevtić, który to po minięciu rywala w polu karnym mocnym strzałem pokonał Słowackiego bramkarza Lechii Gdańsk.

W 75.minucie meczu po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Adama Chrzanowskiego, po uderzeniu zawodnika Lechii piłka odbiła się jeszcze od Roberta Gumnego i interweniującego Putnockiego po czym wypadła na rzut rożny.

W 86.minucie meczu piłkę niemal do pustej bramki do Sławomira Peszki dogrywał Milos Krasić jednak skrzydłowy Lechii nie zdołał umiescić piłki w siatce.

LECH POZNAŃ – LECHIA GDAŃSK 3-0 (2-0)

1-0 Łukasz Trałka (17.)

2-0 Christian Gytkjaer (45.+)

3-0 Darko Jevtić (55.)

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić (30, 30. Matúš Putnocký) - 2. Robert Gumny, 66. Emir Dilaver, 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz - 16. Mario Šitum (18, 10. Darko Jevtić), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski, 18. Mihai Răduț (45, 29. Kamil Jóźwiak) - 32. Christian Gytkjær.

Lechia Gdańsk: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski (56, 22. Filip Mladenović), 30. João Nunes, 25. Michał Nalepa, 20. Adam Chrzanowski, 21. Sławomir Peszko - 9. Patryk Lipski, 35. Daniel Łukasik, 6. Simeon Sławczew (75, 7. Miloš Krasić) - 19. Marco Paixão (46, 16. Ariel Borysiuk), 11. Grzegorz Kuświk.

żółte kartki: Šitum, Dilaver - Peszko, João Nunes, Łukasik, Chrzanowski.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).