W spotkaniu otwierającym 28.kolejkę LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmował u siebie Zagłębie Lubin. W poprzednim spotkaniu między tymi zespołami padł wynik 2-2 tym razem jednak nikomu nie udało się zdobyć bramki. 0-0 (0-0).

Oba zespoły do meczu podeszły w sposób bardzo stonowany. W 24.minucie meczu zza pola karnego uderzał Tom Hateley, piłka poszybowała jednak wysoko ponad bramką Dominika Hładuna.

W 37.minucie piłkę groźnie zza „szesnastki” uderzał Jakub Tosik, jednak kapitalną paradą popisał się Jakub Szmatuła, czym uchronił drużynę Piasta przed stratą bramki.

Do drugiej połowy zespoły przystąpiły w niezmienionych składach.

W 64.minucie meczu strzałem głową Dominika Hładuna próbował pokonać Mateusz Szczepaniak, lecz strzał był za słaby aby pokonać młodego bramkarza Miedziowych.

W 79.minucie meczu do głosu doszli Lubinianie , zza pola karnego uderzał Jakub Mares, natomiast uderzył niecelnie.

7.minut później z rzutu wolnego Hładuna próbował pokonać Konstantin Vassiljev jednakże bramkarz Zagłebia nie dał się pokonać.

Kibice w Gliwicach nie doczekali się goli. Oba zespoły po tym spotkaniu beda mogły dopisać do swojego dorobku po jednym „oczku”

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0-0 (0-0)

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 5. Marcin Pietrowski - 21. Gerard Badía (68, 17. Joel Valencia), 33. Tomasz Jodłowiec, 6. Tom Hateley, 12. Saša Živec (81, 14. Konstantin Vassiljev) - 10. Karol Angielski (60, 27. Michal Papadopulos), 44. Mateusz Szczepaniak.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 5. Maciej Dąbrowski, 33. Ľubomír Guldan - 44. Alan Czerwiński, 24. Jakub Tosik, 25. Adam Matuszczyk, 18. Filip Starzyński (68, 20. Jarosław Kubicki), 3. Saša Balić (80, 77. Łukasz Moneta) - 26. Jakub Mareš, 89. Patryk Tuszyński (65, 11. Bartłomiej Pawłowski).

żółte kartki: J.Czerwiński, Papadopulos - Matuszczyk.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

widzów: 5397.