W spotkaniu zamykającym 27.kolejkę LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała u siebie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem zespołu trenera Leszka Ojrzyńskiego w stosunku 4-0 (3-0).

Oba zespoły rozpoczęły mecz z chęcią walki o zwycięstwo, w 5. minucie meczu to Termalika mogła otworzyć wynik spotkania jednakże z pięciu metrów fatalnie spudłował Vladislavs Gutkovskis.

W 21. minucie meczu do głosu doszła Arka, w polu karnym sfaulowany został Damian Zbozień. Jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Szwoch.

Osiem minut później wynik na 2-0 podwyższył strzałem głową Ruben Jurado, przy bramce asystował Luka Zarandia. W 35. minucie było już 3-0, a piłkę do bramki wpakował Maciej Jankowski.

Termalika na drugą połowę wyszła z dużą energią, co przełożyło się na sytuacje bramkowe. W 48. minucie groźnie uderzał Samuel Stefanik, piłka nie znalazła jednak drogi do bramki strzeżonej przez Pavla Steinborsa.

W 61. minucie meczu szansę na częściowe odrobienie strat z bliskiej odległości zmarnował Roman Gergel. Czternaście minut później jakiekolwiek nadzieję piłkarzy z Niecieczy zgasił Grzegorz Piesio, który mimo obecności przy nim trzech piłkarzy Termaliki, zdołał umieścić piłkę w siatce.

Arka Gdynia odniosła przekonywujące zwycięstwo dzięki czemu mocno przybliżyła się do grupy mistrzowskiej. Natomiast Termalika okopała się na 15. miejscu w tabeli.

ARKA GDYNIA – BRUK-BET TERMALICA-NIECIECZA 4-0 (3-0)

1-0 Mateusz Szwoch (22.)
2-0 Ruben Jurado (30.)
3-0 Maciej Jankowski (35.)

4-0 Grzegorz Piesio (75.)

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak, Zarandia (81. Kun), Bohdanow, Nalepa, Szwoch (62. Piesio), Jurado (68. Sołdecki), Jankowski.

Bruk-Bet Termalica
: Mucha - Szeliga, Toivio, Putiwcew, Maksimenko (46. Pawłowski), Gergel, Piątek, Kupczak, Štefánik (65. Iancu), Mikovič, Gutkovskis (76. Guba).

żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Mikovič, Putiwcew. sędzia:: Krzysztof Jakubik. widzów: 4546.