W 27. kolejce LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała Legię Warszawa. W starciu pomiędzy aktualnym mistrzem Polski, a czwartą drużyną ubiegłego sezonu lepsi okazali się piłkarze ze stolicy wygrywając 1-3 (0-1).

Lechia Gdańsk kontra Legia Warszawa to spotkanie, które zawsze jest nie lada gratką dla fanów Ekstraklasy nie inaczej było w Gdańsku.

W 9. minucie meczu to piłkarze z Lechii mieli dobrą okazje na otwarcie wyniku, dogranie Marco Paixao zamykał Sławomir Peszko jednakże piłka odbiła się od Marko Vesovicia i nie wpadła do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Już trzy minuty później kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Cafu, ale piłkę fantastycznie obronił Dusan Kuciak. Kolejną okazję piłkarze Legii mieli już w 16. minucie, piłkę w polu karnym uderzał Miroslav Radović, który strzałem ostemplował poprzeckę bramki, próbę dobitki udaremnił jeszcze Simeon Sławczew.

W 24. minucie wynik spotkania otworzył Jarosław Niezgoda, który wykorzystał podanie Marko Vesovicia i wpakował piłkę do siatki słowackiego bramkarza Gdańszczan. Szansę na gola do szatni w 45. minucie meczu miała jeszcze Lechia natomiast Flavio Paixao strzałem głową uderzył minimalnie obok słupka bramki Malarza.

Na drugą połowę oba zespoły przystąpiły w takich samych składach. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy piłkę do pustej bramki wpakował Wiliam Remy, wykorzystując tym samym kapitalne dośrodkowanie Radovicia.

Legia poszła za ciosem i trzy minuty później było już 0-3. Strzelcem bramki został Michał Kucharczyk, który wykorzystał próbę strzału Cafu i sam wpakował piłkę do siatki.

W 66. minucie meczu bramkę na otarcie łez dla Lechii zdobył Sławczew do którego podawał Grzegorz Kuświk.

W pierwszej minucie doliczonego czasu bliski zdobycia bramki dla Lechii był, co ciekawe Kuciak, który zawędrował aż pod pole karne Legii, jego strzał minął bramkę minimalnie.

Legia zdobyła w tym meczu trzy punkty i zrównała się punktami z Jagiellonią Białystok, która poniosła sromotną porażke przegrywając aż 5-1 w Poznaniu z Lechem. Natomiast Lechia niebezpiecznie zaczęła zbilżać się do strefy spadkowej LOTTO Ekstraklasy.

LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 1-3 (0-1)

0-1 Jarosław Niezgoda (24.)

0-2 Wiliam Remy (48.)

0-3 Michał Kucharczyk (51.)

1-3 Simeon Slavchev (66.)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Stolarski (78. Filip Mladenović), Wojtkowiak, Nunes, Chrzanowski, Peszko - Krasić (55. Lipski), Łukasik, Sławczew- Marco Paixão, Flávio Paixão (55. Kuświk).

Legia Warszawa: Malarz - Vešović (90. Iloski), Rémy, Pazdan, Hloušek - Cafú, Mączyński (77. Pasquato), Radović (60. Maurício) - Kucharczyk, Niezgoda, Szymański.

Żółte kartki: Chrzanowski, Wojtkowiak, Sławczew, Pazdan, Maurício, Pasquato. Sędzia: Jarosław Przybył. Widzów: 12 021.