W meczu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin uległa przed własną publicznościa Cracovii 0-3 (0-2) po golach Krzysztofa Piątka, Ołeksija Dytatjewa i samobójczym trafieniu Kamila Drygasa. Tym samym krakowianie wciąż liczą się w walce o grupę mistrzowską.

W meczu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin uległa przed własną publicznościa Cracovii 0-3 (0-2) po golach Krzysztofa Piątka, Ołeksija Dytiatjewa i samobójczym trafieniu Kamila Drygasa. Tym samym krakowianie wciąż liczą się w walce o grupę mistrzowską.

Cracovia rozpoczęła od mocnego uderzenia. W 6. minucie po centrze w pole karne, Miroslav Covilo zgrał piłkę na piąty metr do Michała Helika, ten płasko dograł do Krzysztofa Piątka, który z najbliższej odległosci pokonał golkipera gospodarzy.

W 15. minucie swoją szansę mieli piłkarze Pogoni. Po dośrodkowaniu, piłkę uderzył Adam Frączczak, lecz w ostatniej chwili tuż z przed lini bramkowej wybił ją Milan Dimun.

W 22. minucie kolejny stały fragment gry i kolejna bramka dla gości. Javi Hernandez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Ołeksij Dytiatjew i głową skierował piłkę do bramki, podwyższając prowadzenie.

Kolejne minuty przyniosły próby gospodarzy na zdobycie bramki kontaktowej, leczich próby okazały się bezskuteczne i rezultat do przerwy nie uległ zmianie.

W 47. minucie, krakowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Piątek wbiegł w pole karne, dostrzegł wybiegającego golkipera gospodarzy i w dogodnej sytuacji do strzału, zdecydował podać się do kolegi, którego w ostatniej chwili ubiegł jeden z szczecińskich obrońców.

Na odpowiedz długo nie musieliśmy czekać. W 53. minucie po centrze z lewej stronej boiska, najwyżej do piłki wyskoczył Frączczak, piłka po jego strzale obiła słupek bramki przyjezdnych.

W 89. minucie, Cracovia po raz kolejny rozegrała krótko rzut rożny, w polu karnym do piłki wyskoczył Piątek, uderzył piłkę w kierunku bramki a jej tor przeciął Kamil Drygas zdobywając gola samobójczego.

POGOŃ SZCZECIN - CRACOVIA 0-3 (0-2)

0-1 Krzysztof Piątek (6.)

0-2 Ołeksij Dytiatjew (22.)

0-3 Kamil Drygas (89. sam)

Pogoń Szczecin: Załuska - Nunes (74. M. Rasmussen), Dvali, Fojut, Râpă - Delew, Drygas, Listkowski (46. Matynia), Piotrowski (65. Kort) - Frączczak, Zwoliński.

Cracovia: Pesković - Pestka (76. Siplak), Dytiatjew, Helik, Fink - Covilo, Dimun, Culina (63. D. Dąbrowski), Hernandez - Ferraresso (68. Strózik), K. Piątek.

żółte kartki: Frączczak, Delew, Matynia, Zwoliński - Dytiatjew, Piątek sędziował: Piotr Lasyk