W drugim piątkowym spotkaniu 27. Kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Śląsk Wrocław 3-1 (1-1) Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył najlepszy napastnik Wisły Kraków Carlos Lopez Carlitos. Dzięki tym trafieniom awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców z 19 trafieniami.

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli piłkarze Wisły Kraków. W pierwszych 10. minutach podopieczni trenera Joana Carrillo stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do wyjścia na prowadzenie.

W 13. minucie bardzo dobrą okazję na otworzenie wyniku mieli piłkarze Śląska Wrocław. Robert Pich zdecydował się na strzał, ale uderzył wprost w stojącego Juliána Cueste.

W 16. minucie znów do głosu doszli piłkarze gospodarzy. Carlos Lopez zszedł do środka, a potem uderzył kąśliwie w kierunku bramki. Jakub Słowik był na posterunku i sparował piłkę nad bramką.

W 17. minucie bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym Śląska Wrocław. W momencie walki o górną piłkę ręką zagrał Tim Rieder. Sędzia Daniel Stefański postanowił skorzystać z powtórki VAR.

Po analizie wideo zdecydował się podyktować rzut karny na korzyść gospodarzy.

W 20. minucie do piłki podszedł Carlos Lopez i pewnym strzałem pokonał interweniującego Jakuba Słowika. Wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Była to 17 bramka hiszpańskiego napastnika.

W 36. minucie Igors Tarasovs doprowadził do wyrównania uderzenie głową po dośrodkowaniu Sito Riery z rzutu rożnego.

W 62. minucie piłkarze Wisły Kraków wyszli ponownie na prowadzenie. Carlitos otrzymał podanie z głębi boiska od Zorana Arsenicia. Przyjął piłkę w polu karnym minął Igorsa Tarasovsa i precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Słowika.

W 79. minucie Carlitos skompletował hat-trick. Po zagraniu piłki z lewej strony boiska w pole karne przez Tomasza Cywkę piłka trafiła do Hiszpana. Który mimo interweniującego Kamila Dankowskiego skierował piłkę do siatki.

WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW 3-1 (1-1)

1-0 Carlos Lopez (20.) karny

1-1 Igors Tarasovs (36.)

2-1 Carlos Lopez (62.)

3-1 Carlos Lopez (79.)

Wisła Kraków: Cuesta - Palčič, Vélez (85. Arkadiusz Głowacki), Arsenić, Sadlok - Boguski, Mitrović (59. Tibor Halilović), Cywka, Brlek, Imaz (77. Pol Llonch) - Carlitos.

Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Lewandowski (74. Kamil Dankowski) - Cholewiak, Srnić (71. Kamil Vacek), Augusto, Sito Riera, Pich (82. Sebastian Bergier) - Piech.

żółte kartki: Sadlok, Mitrović, Halilović - Piech, Augusto sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz), widzów: 10 224