Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2-1 (1-0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 26 Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W 86. minucie Michał Kucharczyk wykorzystując rzut karny ustanowił wynik spotkania.

Bardzo szybko Legia Warszawa otworzyła wynik spotkania. W 2. minucie spotkania. Przerzut w wykonaniu Williama Rémy. Piłka dotarła do Marko Vešovicia, a ten opanował piłkę wyprzedził Nikola Vujadinovicia i sprytnym strzałem pokonał Jasmina Buricia.

W 15. minucie Robert Gumny zacentrował do Mihai Răduţa, który uderzył na bramkę. Uderzenie gracza Lecha Poznań wybronił Arkadiusz Malarz, piłkę zmierzającą na dłuższy słupek bramki.

W 17. minucie Mihai Răduţ mocno dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego. Wysoko zawieszona piłka spadła na głowę Nikola Vujadinovicia, ale ten uderzył w środek bramki gdzie kapitalną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz.

W 25. minucie Radosław Majewski z ostrego kąta zdecydował się na zaskoczenie Arkadiusza Malarza. Ciężko było określić czy zagranie pomocnika Lecha było strzałem, czy dośrodkowaniem. Bramkarz gospodarzy zachował czujność do końca i przeniósł piłke nad poprzeczkę.

W 30. minucie Miroslav Radović uderzył głową piłka po uderzeniu Serba odbiła się najpierw od poprzeczki a potem od słupka i wyszła w pole. Nie było mowy o bramce, piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

W 63. minucie Mihai Răduţ wpadł w pole karne z lewej strony boiska minął Artura Jędrzejczyka wyłożył piłke do Christiana Gytkjaera, który skierował piłkę do siatki. Wyrównując stan meczu.

Trzy minuty później w 66. minucie Lech Poznań mógł wyjść na prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Radosław Majewski piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.

W 68. minucie szansę na bramkę miał Michał Kucharczyk. Nie wykorzystał bardzo dobrego prostopadłego podania od Kaspera Hämäläinena. Piłka po jego uderzeniu minęła lewy słupek bramki Jasmina Buricia.

W 75. minucie Legia wyszła z bardzo ciekawą akcją. Miroslav Radović podał do Michała Kucharczyka, którzy wrzucił piłkę wprost na głowę wbiegającego Jarosława Niezgody. Jednak napastnik warszawian nie skierował piłki w światło bramki gości.

W 84. minucie spotkania Volodymyr Kostevych zagrał w polu karnym ręką. Po konsultacji z sędzią VAR Szymon Marciniak zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

W 86. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michał Kucharczyk i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Jasmina Buricia.

LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ 2-1 (1-0)

1-0 Marko Vešović (2.)

1-1 Christian Gytkjaer (63.)

2-1 Michał Kucharczyk (86.) karny

Legia Warszawa: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hloušek - Vešović (61. Michał Kucharczyk), Mączyński, Rémy - Radović (80. Sebastian Szymański), Eduardo (69. Jarosław Niezgoda), Hämäläinen.

Lech Poznań: Burić - Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostewycz (87. Kamil Jóźwiak) - Răduț (90. Tymoteusz Klupś), Gajos, Trałka, Majewski, Šitum - Gytkjaer.

żółte kartki:Jędrzejczyk, Eduardo, Mączyński, Astiz - Trałka, Vujadinović. sędzia: Szymon Marciniak (Płock) widzów: 22.892