Cracovia wygrała z Arką Gdynia 2-1 (1-0) w pierwszym niedzielnym meczu 26. Kolejki Lotto Ekstraklasy.

W 9. minucie spotkania do pierwszej groźnej akcji doszli piłkarze Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska do piłki najwyżej wyskoczył Miroslav Čovilo. Po uderzeniu kapitana Pasów piłka poleciała w środek bramki. Piłkę pewnie złapał Pavels Šteinbors.

W 29. minucie Grzegorz Piesio zdecydował się na uderzenie. Błąd w obronie popełnił Denis Rakels, piłka trafiła do napastnika Arki, uderzył bardzo mocno na bramkę Michala Peškovica. Tylko interwencja bramkarza Cracovii uratowała gospodarzy.

W 38. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego pod polem karnym Arki Gdynia. Do piłki doszedł Miroslav Čovilo. Drugie uderzenie kapitana Cracovii w tym meczu obronił Pavels Šteinbors. Piłkę dobijał Krzysztof Piątek, ale jego uderzenie do spółki obronili Frederik Helstrup z Marcinem Warcholakiem.

Wynik spotkania otworzył Michał Helik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Javi Hernandeza. Do wrzuconej piłki wyskoczył Miro Čovilo, który uderzył piłkę w kierunku bramki. Przed linią bramkową stał obrońća Cracovii, który głową umieścił piłkę w siatce.

W 60. minucie do wyrównania doprowadzili piłkarze Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Szwocha piłkarze Cracovii wybili piłkę. Na 30. metrze do piłki dopadł Sergei Krivets. Białorusin zdecydował się nauderzenie, którym całkowicie zaskoczył Michala Peškovica.

W 89. minucie spotkania po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Najwyżej do zawieszonej piłki wyskoczył Krzysztof Piątek. Najlepszy napastnik Cracovii uderzył na drugi słupek nie dając szans bramkarzowi gości.

CRACOVIA - ARKA GDYNIA 2-1 (1-0)

1-0 Michał Helik (42.)

1-1 Sergei Krivets (60.)

2-1 Krzysztof Piątek (89.)

Cracovia: Peškovič - Ferraresso, Helik, Dytiatjew, Pestka - Zenjov (54. Mateusz Wdowiak), Čovilo (46. Niko Datković), Dimun, Hernández, Rakels (32. Sebastian Strózik) -Piątek.

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Kun (78. Krzysztof Janus), Sołdecki, Marciniak (90. Rubén Jurado), Kriwiec, Szwoch - Piesio (67. Maciej Jankowski)

żółte kartki: Čovilo - Zbozień sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 2054