W meczu inaugurującym rundę wiosenną Nice 1 Ligi Miedź Legnica podejmował na własnym stadionie Odrę Opole. W starciu piątej drużyny ligi z wiceliderem lepsi okazali się gospodarze, którzy nie okazali się gościnni i rozprawili się z zespołem z Opola wygrywając 3-1 (2-1)

.

Już w 4. minucie meczu fenomenalną okazję do otworzenia wyniku miał Omar Santana, który przejął podanie obrońcy Odry i w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kuchtą uderzył niecelnie.

Niespełna 9. minut później piłkę do Marcosa Marquitosa dobrze zagrał Santana, posyłając ją nad linią obrony Odry, natomiast Hiszpan w dogodnej sytuacji minimalnie chybił.

W 24. minucie bramkę na 1-0 dla Miedzi strzelił Fabian Piasecki, a fantastycznym dograniem obsłużył go Petteri Forsell. Już trzy minuty później wynik na 2-0 podwyższył Mateusz Piątkowski. Wykorzystał on błąd defensywy Odry i z zimną krwią pokonał Kuchtę.

W 33. Minucie meczu Łukasza Sapelę strzałem głową próbował pokonać Mateusz Peroński, lecz w tej sytuacji lepszy okazał się bramkarz Miedzianki. Cztery minuty po akcji Perońskiego, uderzając piłkę z woleja bramkarza Miedzi próbował pokonać Szymon Skrzypczak. W tej sytuacji zabrakło odrobinę szczęścia i precyzji.

W 44. minucie kontaktową bramkę dla drużyny z Opola strzelił Vaclav Cverna, który po dośrodkowaniu najlepiej odnalazł się w polu karnym Legniczan.

Do drugiej części spotkania oba zespoly przystąpiły bez zmian. W 58. Minucie piłkę do bramki strzałem głową wpakował Fabian Piasecki, jednakże sędzia dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia zawodnika Miedzi.

W 70. minucie meczu swoją drugą bramkę, a zarazem trzecią dla Miedzi strzelił Mateusz Piątkowski, który dokładnym uderzeniem obok słupka nie dał żadnych szans Kuchcie.

Dwie minuty później na bramkę Miedzi próbowała odpowiedzieć Odra, w pole karne dośrodkowywał Robert Trznadel, dogranie próbował wykorzystać Łukasz Winiarczyk, jednak jego strzał okazał się zbyt słaby by zaskoczyć Sapelę.

MIEDŹ LEGNICA - ODRA OPOLE 3-1 (2-1)

Miedź: Sapela - Zieliński, Osyra, Božić, Adu Kwame, Marquitos(75. Mystkowski), Purzycki, Santana (87. Augustyniak), Forsell, Piasecki, Piątkowski (90. Mariusz Idzik)

Odra: Kuchta - Trznadel, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk, Maćczak, Peroński (70. Wepa), Niziołek, Nowak (78. Bonecki), Wodecki (78. Mikinič) Skrzypczak

Żółte kartki: Mystkowski, Trznadel, Peroński.
Sędziował: Paweł Pskit.

źródło: odraopole.pl