Bruk - Bet Termalica Nieciecza przegrała z Wisłą Płock 1-2 (1-0) w meczu otwierającym 26. kolejkę LOTTO Ektraklasy. Był to 100 mecz drużyny z Niecieczy w Ekstraklasie.

Bruk - Bet Termalica Nieciecza przegrała z Wisłą Płock 1-2 (1-0) w meczu otwierającym 26. kolejkę LOTTO Ektraklasy. Był to 100 mecz drużyny z Niecieczy w Ekstraklasie.

W 9. minucie spotkania Samuel Štefánik otworzył wynik spotkania w Niecieczy. Najpierw Roman Gergel nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do piłki doszedł Stefanik, który uderzył w środek bramki nie dając szans bramkarzowi Wisły Płock Thomasowi Dähne.

W 13. minucie piłkarze Wisły Płock chcieli szybko odpowiedzieć Giorgi Merebaszwili rozpędził się lewą flanką. Jednak pomocnik gości nie zdołał dośrodkować w pole karne.

W 27. minucie Niko Varela wpadł w pole karne otrzymał podanie z prawej strony boiska. Urugwajczykowi nie udało się tego podania przekuć na bramkę. Udaną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Jan Mucha.

Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Niecieczy nie zobaczyli więcej bramek.

W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Semir Štilić. Bośniak wprowadzony po przerwie na boisko najlepiej zachowal się w zamieszaniu pod polem karnym. Zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Bardzo dobrze mogła się rozpocząć druga połowa spotkania dla piłkrzy Wisły Płock. W 54. Alan Uryga umieścił pilkę w siatce. Sędzia liniowy odgwizdał pozycję spaloną na której znajdował się pomocnik gości.

W 81. minucie duże zamieszanie w polu karnym. Na uderzenie zdecydował aktywnie grający dzisiaj Semir Štilić, ale uderzenie pomocnika Wisły trafiło w boczną siatkę.

W 83. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Jerzego Brzęczka. Giorgio Merebaszwili przechytrzył Joona Toivo. Gruzin wyszedł sam na sam z Janem Muchą i między nogami interweniującego bramkarza uderzył w piłkę, która wpadła do siatki. Ustalając wyni dzisiejszego spotkania.

BRUK-BET TERMALICA - WISŁA PŁOCK 1-2 (1-0)

1-0 Samuel Štefánik (9.)

1-1 Semir Stilić (53.)

1-2 Giorgio Merebaszwili (83.)

Bruk-Bet Termalica: Mucha - Matei, Toivio, Putiwcew, Grzelak - Guba (61. Martin Mikovič), Jovanović (79. Florin Purece), Kupczak, Štefánik, Pawłowski - Gergel (71. Bartosz Śpiączka).

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Łasicki (18. Damian Byrtek), Dźwigała, Uryga - Varela (65. Konrad Michalak), Rasak (46. Semir Štilić), Furman, Szymański, Merebaszwili - Kanté.

żółta kartka: Toivio, Grzelak - Merebashvili, Furman, Dähne sędzia: Paweł Gil (Lublin) widzów: 919