Cracovia zremisowała 0-0 z Legią Warszawa w ostatnim sobotnim spotakniu 24. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki takiemu wynikowi w Krakowie Jagiellonia Białystok została na pozycję lidera.

Już w 2. minucie spotkania Kasper Hämäläinen mógł otworzyć wynik spotkania. Błąd w obronie Cracovii w polu karnym wykorzystał Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii wycofał piłkę, do Fina, ten trafił w słupek.

Przez większość pierwszej połowy Legia Warszawa przeważała, jednak nie potrafiła tego udokumetować w postaci strzelonej bramki. Obie drużyny przez pierwsze 30. minut spotkania prowadziły wymianę ciosów.

W 32. minucie spotkania bliscy pokonania bramkarza Legii byli zawodnicy gospodarzy. W ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Krzysztof Mączyński

W 43. minucie w bardzo dobrej sytuacji znaleźli się piłkarze Legii. Marko Vešović urwał się i wpadł w pole karne dwukrotnie jego uderzenia obronił Michal Peškovič. Dobitka Jarosława Niezgody została zablokowana przez obrońców.

W 44. minucie blisko strzelenia bramki był najlepiej grający głową piłkarz Cracovii Miroslav Čovilo. Po jego uderzeniu piłka nieznacznie przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

W doliczonym czasie gry napastnik krakowian Krzysztof Piątek w polu karnym składając się do strzału uderzył w Michała Pazdana, którzy chwilę wcześniej wybił piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

W 55. minucie Miroslav Čovilo zagrał krzyżowe podanie do Krzysztofa Piątka, który był blisko strzelenia pierwszego gola w tym meczu. Obronną ręką z tej sytuacji wyszedł Arkadiusz Malarz.

W 62. minucie spotkania Miroslav Čovilo stracił piłkę w środku boiska do piłki doszedł Sebastian Szymański młody pomocnik Legii był blisko pokonania bramkarza Pasów. Po jego uderzeniu piłka zmierzała w kierunku bramki, w ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił Michał Helik.

Na 20. minut do zakończenia regulaminowego czasu gry piłkarze Michała Probierza zamknęli piłkarzy Romeo Jozaka na własnej połowie. Warszawianie nie mogli sobie poradzić z wysoko grającą drużyną gospodarzy.

W końcówce spotkania pomimo kilku dogodnych okazji żadnej z drużyn nie udało się przechytrzyć przeciwnika. Spotkanie skończyło się podziałem puntków.

CRACOVIA - LEGIA WARSZAWA 0-0

Cracovia: Peškovič - Fink, Helik, Dytiatjew, Pestka, Zenjov (81. Antonini Čulina), Dimun, Čovilo,Hernández (89. Szymon Drewniak), Rakels, Piątek (89. Nicolai Brock-Madsen)

Legia Warszawa: Malarz - Jędrzejczyk, Rémy, Pazdan, Hloušek (46. Eduardo), Mączyński, Antolić, Szymański (73. Michał Kucharczyk), Vešović, Niezgoda (81. Miroslav Radović), Hämäläinen

Żółte kartki: Fink - Hloušek, Rémy, Jędrzejczyk. Sędzia: Bartosz Frankowski