Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Polska piłka beniaminkami stoi
2017-11-29 13:11:23

Wiele osób twierdzi, że beniamink bazują na formie i zwycięstwach z poprzedniego mistrzowskiego sezonu i że im trwa sezon, tym gorzej sobie radzą. Jeśli faktycznie jest to normą, to po rundzie jesienniej w polskich ligach mamy spore wyjątki.
 
Ekstraklasa
 
Górnik Zabrze jest rewelacją tego sezonu. Po 17. kolejkach drużya trenera Marcina Brosza prowadzi w lidze z punktem przewagi nad drugą Legią Warszawa, a jej zawodnik - Igor Angulo z 17 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzeleckiej.
 
Jak to się stało, że Górnik z hukiem spadł z ligi, a sezon później powrócił i nieźle miesza w ligowej stawce? Gdy Górnik zawodził w 1 lidze trener Marcin Brosz postanowił zagrać vabank i postawić na młodzież. Ryzyko było spore, kolejny sezon w 1 lidze, może utrata posady? Bez ryzyka jednak nie ma zabawy. Piłkarze, którzy w końcu dostali swoje szanse nie zawiedli.
 
Na całą sytuację zwrócił też uwagę selekcjoner Reprezentacji Polski - Adam Nawałka, co skutkuje coraz większą ilością powołań dla zawodników Górnika.
 
Nice 1 Liga
 
Co prawda tutaj rzutem na taśmę na pozycję lidera wyszła Chojniczanka Chojnice, to kolejne dwie pozycje okupowane są przez beniaminki. Rewelacją jest dla mnie drużyna Odry Opole, która w sezonie 2015/16 awansowała do 2 ligi, w sezonie 2016/17 do pierwszej i teraz jest na najlepszej drodze, aby ustrzelić awansowego hattricka.
 
Raków Częstochowa awansował w tym samym sezonie co Odra. Do samego końca bił się z drużyną z Opola o pierwsze miejsce w 2 lidze. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniemu do 1 ligi awansował jako lider. W tej chwili drużyny te mimo przeskoku o poziom wyżej nadal rywalizują jak gdyby nigdy nic. Raków do Odry traci 2 punkty, a do lidera tylko jeden więcej.
 
2 liga
 
Na czele ligi plasuje się GKS 1062 Jastrzębie. W poprzednim sezonie mimo sporej przewagi na półmetku zaledwie o punkt wygrała ona rywalizację z Ruchem Zdzieszowice. Jastrzębianie bez kompleksów weszli w 2 ligowe rozgrywki i na ten moment mają już 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli ŁKS-em Łódź.
 
Zespół z Łodzi to kolejny beniaminek. W poprzednim sezoni co prawda nie wygrał 3 ligi grupy trzeciej. ŁKS zajął drugą lokatę, ze stratą dwóch punktów do Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, ale dzięki nie spełnieniu wymogów licencyjnych (brak przystosowanego stadionu) awansował do 2 ligi. Na ten moment ekipa z Łodzi plasuje się miejscu premiowanym awansem i ma 2 punkty przwagi nad Wartą Poznań i o dwa więcej nad Radomiakiem Radom.
 
3 liga grupa czwarta
 
Liga ta składa się z bardzo mocnych drużyn takich jak np. Motor Lublin, Resovii, Stal Rzeszów i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym czasem na pierwsze pięć miejsc w lidze mamy trzy beniaminki. Drugie miejsce ze stratą 2 punktów do Motoru zajmuje Chełmianka Chełm, trzecie miejsce ze stratą 3 punktów Wiślanie Jaśkowice, a piąte miejsce także ze stratą trzech puntów Wólczanka Wólka Pełkińska.
 
4 liga wielkopolska północna
 
Tutaj liderem jest Mieszko Gniezno - niekwestionowany mistrz Polski beniaminków. Dlaczego tak piszemy? A dlatego, że Mieszko po 17. kolejkach ma komplet zwycięstw, co daje łącznie 51 punktów na koncie. Obecnie druga w tabeli Unia Swarzędz traci do lidera az 16 punktów!
 
foto: Jakub Dopart
kairo
Komentarze

=

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.