Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Lubuszanin Trzcianka - Tarnovia Tarnowo Podgórne, goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz. Sparing ważniejszy od ligi?
2017-11-22 12:11:24

W 16. kolejce 4 ligi wielkoposlkiej (północnej) nie odbył się mecz pomiędzy Lubuszaninen Trzcianka a Tarnovią Tarnowo Podgórne. Powód? Goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz. Zdarza się. Choroba w drużynie, braki w budżecie, brak zawodników do gry, takie sytuacje widywaliśmy już na tym poziomie rozgrywkowym. Tym razem powód był jednak zupełnie inny...
 
Lubuszanin w poporzednim sezonie wygrał ligę, ale w meczu barażowym o 3 ligę ostatecznie uznał wyższość Centry Ostrów Wielkopolski. Tarnovia natomiast to drużyna zawsze prezentująca solidny ligowy poziome w której występuje kilku zawodników z bogatym piłkarskim CV - Błażej Telichowski, Marcin Kikut, Zbigniew Zakrzewski czy też Bartosz Ślusarski.
 
Pojedynek Lubuszanina z Tarnovią rozegrany miał zostać 11 listopada o godzinie 13:00. Czekali piłkarze gospodarzy, czekali kibice, czekali sędziowie. Nie doczekali się. Drużyna gości nie przyjechała na mecz. Powód? Spotkanie kontrolne o godzinie 12:00 z Ekstraklasowym Lechem Poznań.
 
 
 
Takie oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji Tarnovia opublikowała na swoim oficjalnym Facebookowym profilu. Z tego co udało nam się ustalić to Lech zaprponował Tarnovii sparing w tym terminie. Jak mawia przysłowie - "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby", a na pewno nie takiemu.
 
Lubuszanin jednak twardo stał przy pierwotnym terminie spotkania, do czego miała pełne prawo bo była gospodarzem. Po tym jak goście nie stawili się na murawie WZPN podjął decyzję o ukaraniu Tarnovii walkowerem. W mediach wylała się fala krytyki odnośnie braku postawy fairplay zespołu z Trzcianki.
 
Ohhh wait! Popatrzmy na to z drugiej strony.
 
Zastanówmy się po co drużyny zrzeszane są w ligi? A po to żeby ze sobą rywalizować i walczyć o jak najlepszy wynik i awans. Tak mi się przynajmniej do tej pory wydawało.
 
Patrząć jednak na tabelę 4 ligi (północnej) rysuje się spora przewaga fantastyczego w tym seoznie Mieszka Gniezno. Tarnovia przed 16. kolejką traciła do lidera 14. punktów. Na ten moment różnica ta wzrosła do 20. punktów. Czy drużyna walcząca o awans odpuszcza mecz ligowy?
 
Mimo odmowy Lubuszanina, Tarnovia nic sobie z tego nie zrobiła i zajęła się organizacją swojego piłkarskiego święta. Do ostatniego momentu oficjalnie nie było jednak wiadomo, czy ktoś do Trzcianki przyjedzie. Czekali kibice, czekali piłkarze, czekali sędziowie. Czy taka postawa jest fairplay?
 
kairo
Komentarze

=

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.