Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Legia Warszawa wygrała z Piastem Gliwice
2017-08-11 23:08:04

W ramach 5. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała na własnym boisku Piasta Gliwice 3-1 (1-0).

Pierwsza połowa zaczęła się lepiej dla zawodników Legii Warszawa. W 17. minucie Dominik Nagy zdobył bramkę dla swojej drużyny. Po wybiciu dośrodkowania z pola karnego Piasta, piłkę przejął Węgier, który przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał z woleja, zdobywając piękną bramkę.

W 38. minucie wrzutkę legionistów próbował wykorzystać Michał Kucharczyk, lecz nie sięgnął piłki. Podopieczni Jacka Magiery przeważali w tym spotkaniu i kibice zgromadzeni na stadionie byli nieco zaskoczeni taką postawą warszawiaków, którzy dominowali w tym meczu.

W drugiej połowie dominacja Legii była jeszcze bardziej wyraźna. W 65. minucie Piast miał swoją pierwszą groźną sytuacje. Marcin Pietrowski uderzył bardzo mocno z dystansu na bramkę Arkadiusza Malarza, lecz piłka po jegu uderzeniu przeleciała obok słupka.

W 78. minucie legioniści zdobyli kolejną bramkę. Strzelcem okazał się Krzysztof Mączyński uderzył z zza pola karnego a piłka wpadła do siatki Piasta.

Minute później było już 3-0. Guilherme dostał piękne podanie od Armando Sadiuku a brazylijczyk wykorzystał sytuacje zdobywając gola dla Legii.

W 89. Piast zdobył bramkę honorową w tym meczu. Świetną wrzutkę w pole karne wykorzystał Michal Papadopulos, który wygrał pojedynek głókowy i pokonał Malarza.

LEGIA WARSZAWA - PIAST GLIWICE 3-1 (1-0)

1-0 Dominik Nagy (17.)
2-0 Krzysztof Mączyński (78.)
3-0 Guliherme (79.)
3-1 Michal Papadopulos (89.)

Legia Warszawa: Malarz, Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Guliherme. Moulin. Mączyński, Kucharczyk (68. Hlousek), Hamalainen (71. Kopczyński), Nagy, Chima Chukwu (58. Sadiku).

Piast Gliwice: Szmatuła, Pietrowski, Sedlar, Hebert, Konczkowski, Dziczek, Bukata, Gojko (58. Mateusz Mak), Vassiljev (21. Papadopulos), Zivec, Jankowski (73. Barisić).