Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław
2017-08-04 19:08:05

W ramach 4. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1-1 (1-1).

Początek pierwszej części spotkania należał do Śląska Wrocław. Już w 9. minucie spotkania Marcin Robak zdobył bramkę z rzutu rożnego po tym jak głową skierował piłkę do siatki Piasta.

W 29. minucie Piast odpowiedział bramką wyrównującą, a strzelcem okazał się Patryk Dziczek. To było debiutanckie trafienie zawodnika Piasta, który oddał strzał zza pola karnego, a piłka znalazła drogę do bramki.

W doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania, Sasa Zivec zdobył bramkę dla swojej drużyny, lecz sędzia boczny dopatrzył się w tej sytuacji spalonego i nie zaliczył owego trafienia. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1-1.

Druga odsłona to festiwal nieskuteczności z obu stron. W 50. minucie Ziviec wszedł w pole karne Śląska, lecz Jakub Wrąbel, był górą w tej groźnie wyglądającej sytuacji.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. W 55. minucie Ziviec znów znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, lecz poraz kolejny nie zdołał pokonać dobrze spisującego się Wrąbla.

W 83. minucie mieliśmy dość nietypową sytuację. Zawodnik Śląska Wrocław, Augusto Pereira Loureiro sfaulował w polu karnym Martina Konczykowskiego. Sędzia główny przerwał grę i pobiegł skonsultować się z bocznym arbitrem. Po rozmowie stwierdzili, że było przewinienie i Paweł Raczkowski wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Konstatin Vassiljev, który totalnie zaprzepaścił szasnę Piasta na trzy punkty posyłając piłkę wysoko nad bramką gości. Arbiter zakończył spotkanie przy wyniku 1-1.

PIAST GLIWICE - ŚLĄSK WROCŁAW 1-1 (1-1)

1-0 Marcin Robak (9.)
1-1 Patryk Dziczek (29.)

Piast Gliwice: Rusov - Pietrowski, Sedlar, Hebert, Konczkowski, Zivec, Bukata (81. Krakowczyk), Dziczek, Mateusz Mak (67. Gojko), Vassiljev, Jankowski (70. Barisić).

Śląsk Wrocław: Wrąbel - Augusto Pereira Loureiro, Tarasovs, Celeban, Pawelec, Madej (61. Piech), Srnić, Michał Mak, Chrapek (87. Łyszczarz), Kosecki (46. Łuczak), Robak.