Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Koniec przygody Arki Gdynia w eliminacjach Ligi Europy
2017-08-04 10:08:52

W spotkaniu 3. rundzie eliminacyjnej Ligi Europy Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z FC Midtylland 2-1 (0-0).

Zawodnicy z Gdyni w tym spotkaniu byli nastawieni na defensywę. Chcieli obronić korzystny wynik na bardzo trudnym terenie jakim był stadion w Danii.

W 10. minucie była pierwsza okazja dla drużyny gospodarzy. Piłka dość szczęśliwie po odbicu jednego z obrońców Arki wpadła pod nogi Paula Onuachu, który znalazł się w polu karnym Arki. Zawodnik uderzył na bramkę, lecz piłka trafiła jedynie w słupek, a następnie została przejęta przez gości.

Arka nadal dzielnie się broniła przed natarciami ze strony Midtylland i w pierwszej części szło im bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się z mocnym natarciem Arki. W 48. minucie Marcus Da Silva fenomenalnie dośrodkował na dalszy słupek bramki gospodarzy gdzie był Tadeusz Socha. Ten niestety nie trafił czysto w piłkę, a ta wyszła poza boisko.

W 59. minucie padła sensacyjna bramka dla Arki Gdynia. Kolejne raz świetne dośrodkował Da Silva. Najwyżej do tej centry wyskoczył Dawid Sołdecki i piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki, wlatując za kołnierz bramkarzowi gospodarzy.

Polska drużyna nadal dzielnie stawiała opór teoretycznie silniejszym gospodarzom, lecz niestety padła bramka wyrównująca. W 77. minucie zawodnicy z Danii dośrodkowali piłkę z autu. Do piłki w celu wybicia jej wyskoczył, Tadeusz Socha, lecz niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej bramki.

Mimo wszystko ten wynik promował Polską drużynę do awansu i raczej nic nie wskazywało na to, że wszystko potoczy się w złym kierunku.

Sędzia doliczył do pierwszej połowy aż 5. minut. W 93. gospodarze wyszli na prowadzenie i brutalnie wybudzili ze snu graczy Arki Gdynia. Gustav Wikheim wygrał pojedynek główkowy z Krzysztofem Sobierajem, tym samym przedłużył piłkę do Alexandra Sorlotha, który trafia do bramki ustalając wynik spotkania na 2-1 tuż przed końcem.

Arka Gdynia nie zasłużyła na taki los, odpadając w tym spotkaniu. Niestety piłka nożna bywa brutalna, lecz za to kochają ją miliony na całym świecie.

FC Midtylland - Arka Gdynia 2-1 (0-0)

(1-0) Dawid Sołdecki (59.)
(1-1) Tadeusz Socha sam. (77.)
(2-1) Alexander Sorloth (93.)

FC Midtjylland: J. Hansen, Nissen, K. Hansen, Korcsmár, Dal Hende (69. Novák), Hassan, Sparv, Poulsen (C), Wikheim, Onuachu, Borring (57. Sørloth).

Arka Gdynia: Šteinbors, Socha, Marcjanik, Sobieraj (C), Warcholak, Sołdecki, Da Silva, Kakoko, Marciniak, Piesio, Kun (56. Siemaszko).