Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Legia Warszawa odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów
2017-08-02 22:08:19

Legia Warszawa wygrała spotkanie z FK Astaną, lecz ostatecznie odpadła z Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 (0-0).

Pierwsza połowa spotkania przebiegała w dość nerwowej atmosferze. Legioniści zaciekle atakowali bramkę mistrza Kazachstanu, ale Ci skutecznie się bronili.

W 25. minucie Adam Hlousek dośrodkował idealną piłkę do Armadno Sadiku, lecz ten za lekko uderzył głową i bramkarz odbił piłkę w pole oddalając zagrożenie. Zawodnicy z Kazachstanu również mieli swoje okazje, lecz nie potrafili sfrosować dobrze ustawionej obrony Legii.

Szkoda, że tak grającej Legii nie widzieliśmy w pierwszym spotkaniu w Astanie gdzie podopieczni Jacka Magiery przegrali mecz 1-3. W drugiej połowie legioniści wyszli jeszcze z większym impetem niż w pierwszych 45. minutach. Na trybunach kibice dopingowali swoich piłkarzy z całych sił wierząc, że jednak uda się osiagnąć korzystny wynik.

Legia atakowała, a trener Mistrzów Polski postanowił zdjąć jedynego napastnika w tym spotkaniu czyli Sadiku, a za niego na murawie pojawił się Kasper Hamalainen.Następną dość odważną zmianą było wprowadzenie Sebastiana Szymańskiego za Michała Kopczyńskiego.

Kiedy wszyscy już myśleli, że spotkanie zakończy się remisem, Legia w 76. minucie zdobyła bramkę. Szymański idealnie dośrodkował piłkę na głowę Jakuba Czerwińskiego, a ten skierował futbolówkę do bramki Astany.

Niestety to była jedyna bramka w tym meczu. Dwumecz zakończył się na korzyść drużyny z Astany i to oni przechodzą do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa - FK Astana 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Czerwiński (76.)

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Czerwiński, Pazdan, Hlousek (69. Szymański) – Kopczyński (65. Mączyński), Moulin – Kucharczyk, Guilherme, Nagy – Sadiku (58. Hamalainen)

FK Astana: Mokin – Shitov, Logvinenko, Aničić (63. Postnikov), Shomko – Maevski, Kleinheisler – Twumasi, Muzhikov (83. Grahovac), Murtazayev (57. Beisebekov) – Kabananga.