Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Arka Gdynia zremisowała z Wisłą Płock
2017-07-30 17:07:48

W spotkaniu 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Płock 1-1 (1-1).

Goście zaskoczyli Arkę już w 6. minucie spotkania. Długie zagranie bezpośrednio z autu w pole karne wykorzystał Damian Byrtek, który wyskoczył najwyżej i strzałem głową pokonał Pavelsa Steinborsa.

Po tej bramce gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i szukać wyrównania. W 22. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, na koniec piłka trafiła na 13. metr do Patryka Kuna, który bez wahania uderzył na bramkę. Z dużym trudem obronił to Seweryn Kiełpin.

Trzy minuty później rzut wolny z przed pola karnego wykonywał Michał Nalepa. Po jego uderzeniu piłka przeleciała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

W 44. minucie spotkania w polu karnym faulowany przez Kiełpina był Ruben Jurado. Do jedenastki podszedł Marcin Warcholak i pewnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał bramkarza gości.

Mimo, że Arka dominowała, to nie wypracowała sobie zbyt wielu korzystnych sytuacji i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem.

Arka Gdynia - Wisła Płock 1-1 (1-1)

0-1 Damian Byrtek (6.)
1-1 Marcin Warcholak (44.)

Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak, Sambea Kakoko (77. Kriwiec), Marciniak, Kun, Nalepa (46. Żebrakowski), Piesio, Jurado (65. Siemaszko)

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński (46. Sielewski), Byrtek, Stępiński, Furman (66. Łasicki), Rasak, Merebaszwili, Reca, Piątkowski (46. Dźwigała), Biliński

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)