Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków
2017-07-29 21:07:18

Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 3-2 (1-0)  w ostatnim sobotnim meczu w ramach 3. Kolejki Lotto Ekstraklasy. Trzy bramki zdobył hiszpański napastnik Górnika Zabrze Igor Angulo.

W 4. minucie bardzo blisko strzelenia bramki był Carlos Lopes, który otrzymał prostopadłe pytanie od Kamila Wojtkowskiego. Carlithos uderzył obok Tomasza Loski, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

W 13. minucie Patryk Małecki zbiegł z lewej strony podana piłka do Carlitosa trafia do Kamila Wojtkowskiego, który zdecydował się na silne uderzenie, z problemami obronił bramkarz Górnika.

W 14. minucie bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Carlos Lopez i z piątego metra trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy.

W 17. minucie kontratak zabrzan Igor Angulo zdecydował się na mocne uderzeaie, ale bez problemów strzał obronił Julian Cuesta.

W 30. minucie bardzo złe zagranie Ivana Gonzaleza, prostopadłą piłkę podawał Rafał Kurzawa do Igora Angulo który doszedł do piłki, ale uderzył nad poprzeczką.

W 38. minucie spotkania Górnik wyszedł na prowadzenie najlepszy snajper Górnika  Igor Angulo który wykorzystał bardzo dobre podani od Rafała Kurzawy. Hiszpański napastnik płaskim strzałem z 14. metra pokonał bramkarza gości.

W 48. minucie Petar Brlek podał piłkę na lewo do Macieja Sadloka który dośrodkował po ziemi piłkę do Kamila Wojtkowskiego, który uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od słupka bramki Tomasza Loski. Odbitą piłkę do siatki skierował Rafał Boguski.

W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek Rafał Kurzawa a najwyżej do piłki wyskoczył Igor Angulo i po raz drugi pokonał Juliana Cuestę.

Dwie minuty później w 54. minucie strata piłki przez piłkarzy Wisły Kraków, do której dopadł Igor Angulo na 40. metrze od bramki. Wbiegł w pole karne zdecydował się na mocne uderzenie na dalszy słupek kompletując hat-tricka.

W 62. minucie bardzo dobre dogranie od Rafała Boguskiego w kierunku Pawła Brożka. Napastnik krakowian zdecydował się na podcinkę nad bramkarzem, ale Tomasz Loska bardzo dobrze wyczuł intencję napastnika.

W 81. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Carlitosa z rzutu wolnego przed bramkę, ale Jakub Bartosz minął się z futbolówką, a ta przeleciała tuż obok słupka.

W 87. minucie Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Jakuba Bartosza, który wygrał pojedynek główkowy z Michałem Kojem kierując piłkę do bramki.

W 90. minucie Igor Angulo wpadł w pole karne oddał piłkę do Davida Ledecký-ego, ale Czech trafił w słupek.

GÓRNIK ZABRZE - WISŁA KRAKÓW 3-2 (1-0)

1-0 Igor Angulo (38.)

1-1 Rafał Boguski (48.)

2-1 Igor Angulo (52.)

3-1 Igor Angulo (54.)

3-2 Jakub Bartosz (87.)

Górnik: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suárez, Koj - Kądzior (69. Szymon Matuszek), Ambrosiewicz (81. Konrad Nowak), Żurkowski, Kurzawa - Angulo, Wolsztyński (66. David Ledecký).

Wisła Kraków: Cuesta - Cywka, Głowacki, González, Sadlok - Boguski (70. Jakub Bartosz), Vélez (84. Tibor Halilović), Brlek, Wojtkowski (57. Paweł Brożek), Małecki - Carlitos.

żółte kartki: González, Głowacki, Brlek, Vélez.