Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Wygrana Zagłębia Lubin z Koroną Kielce na zakończenie kolejki
2017-07-17 23:07:26

Spotkanie nie należało do najciekawszych, ale wszystko skończyło się pozytywnie Zagłębia Lubin, które wygrało z Koroną Kielce 1-0.

Już w 5. minucie spotkania Nabil Aankour, dostał piłkę od swojego kolegi z drużyny, a ten oddał strzał na bramkę będąc w polu karnym. Piłka uderzyła jednak tylko w poprzeczkę. Gospodarze wciąż atakowali, lecz za każdym razem akcja kończyła się fiaskiem.

W 28. minucie Mateusz Możdżeń oddał fenomenalny strzał z rzutu wolnego, lecz piłka uderzyła jedynie w słupek bramki Zagłębia. Kiedy koroniarze nie wykorzystywali swoich okazji, do pracy wzięli się zawodnicy z Lubina.

W 37. minucie dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego, wykorzystał Jakub Świerczok, który wpakował piłkę do siatki Korony, lecz arbiter tego spotkania dopatrzył się spalonego w tej sytuacji.

W 44. minucie znów mieliśmy zamieszanie w polu karnym Korony. Dośrodkowanie w pole karne znów próbował wykorzystać Świerczok, który oddał strzał, lecz Zlatan Alomerović obronił uderzenie a piłka wpadła pod nogi Łukasza Janoszki. Ten oddał strzał z najbliższej odległości, lecz na linni bramkowej znalazł się Bartosz Kwiecień, który wybił piłkę w ostatniej chwili.

Zespoły zeszły do szatni przy bezbramkowym wyniku.

W kolejnej części spotkania, Korona stworzyła swoją pierwszą w tej połowie w 65. minucie. Dośrodkowanie chciał wykorzystać Aankour, lecz jego strzał uderzył jedynie w boczną siatkę.

W 69. minucie arbiter główny pokazał na wapno w polu karnym Korony. W tej sytuacji faulowany przez Ivana Jukicia był Bartłomiej Pawłowski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Starzyński, który oszukał bramkarza gospodarzy i dał swojej drużynie prowadzenie w tym spotkaniu. Po tej bramce nic specjalnego się nie działo.

Korona zapewne jest załamana po tym, jak nie wykorzystała swoich sytuacji do strzelenia bramki. Arbiter zakończył spotkanie i w ostatnim spotkaniu 1.kolejki Lotto Ekstraklasa Zagłębie wraca z Kielc z tarczą.

KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE LUBIN 0-1 (0-0)

Bramki: 71. Starzyński (kar.)

Korona Kielce: Alomerovic – Rymaniak (C), Kwiecień (55. Miś), Kovacević, Kallaste – Żubrowski, Możdżeń (84. Poński) – Jukić, Aankour, Abalo (11. Kosakiewicz) – Górski.

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorovski, Guldan (C), Jach, Dziwniel – Tosik, Kubicki – Janus (73. Woźniak), Starzyński, Janoszka (65. Pawłowski) – Świerczok (81. Nespor).