Śląsk Wrocław zremisował z Zagłębiem Lubin 4-4 (2-2) w Derbach Dolnego Śląska w ramach 9. Kolejki PKO Ekstraklasy. Śląsk awansował na pozycję lidera.

W 8. minucie Damjan Bohar ruszył lewą flanką. Zagrał w pole karne do wbiegającego Filipa Starzyńskiego, pomocnik gości uderzył z pierwszej piłki, minimalnie niecelnie.

W 22. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła uderzył głową z 11. metra Erik Expósito przelobował Konrada Forenca umieścił piłkę w siatce.

W 29. minucie z ostrego kąta uderzył Saša Živec. Futbolówka po uderzeniu Słoweńca trafiła w poprzeczkę.

W 33. minucie Filip Starzyński doprowadził do wyrównania. Pewnie uderzył pomocnik Miedziowych doprowadzając do wyrównania.

W 34. minucie Michał Chrapek podał w pole karne, a tam Róbert Pich uderzył obok bramki.

W 38. minucie ponownie do siatki trafił Erik Expósito ubiegł Jakuba Tosika i mocnym strzałem ponownie pokonał Forenca.

W 4. minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ľubomíra Guldana. Piłka dotarła do Bartosza Kopacza,który wygrał walkę o pozycję z Łukaszem Broziem i uderzył mocno głową a piłka wpadła do siatki.

W 63. minucie świetnie rozegrali kontratak przyjezdni. Piłka trafiła na 16. metrze do Sašy Živeca przełożył piłkę na lewą nogę i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza.

W 65. minucie ładnym technicznym uderzeniem z rzutu wolnego Dino Štiglec trafił wprost w samo okienko.

W 67. minucie Bartosz Slisz skontrował piłkę lecącą od bramki i uderzył z dystansu. Trafiając wprost do siatki.

W 90. minucie  Erik Expósito strzelił swojego 3. gola w tym spotkaniu, ustalając wynik spotkania. Próbował najpierw nogą, a potem głową zaskoczyć Forenca.

ŚLĄSK WROCŁAW - ZAGŁĘBIE LUBIN 4-4 (2-2)

1-0 Erik Expósito (22.)

1-1 Filip Starzyński (33.) karny

2-1 Erik Expósito (38.)

2-2 Bartosz Kopacz (45.+)

2-3 Saša Živec (63.)

3-3 Dino Štiglec (65.)

3-4 Bartosz Slisz (67.)

4-4 Erik Expósito (90.)

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto, Golla, Štiglec - Musonda (83. Mateusz Cholewiak), Łabojko, Chrapek, Pich (72. Filip Marković), Płacheta (90. Mateusz Hołownia) - Expósito.

Zagłębie Lubin: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Živec, Tosik (84. Łukasz Poręba), Slisz, Starzyński, Bohar - Sirk (69. Maciej Dąbrowski).