Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Lech Poznań wygrał w hicie kolejki
2017-05-28 20:05:42

Lech Poznań wygrał z Wisłą Kraków 2-1 (2-1) w hicie 36. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz nadal jest w walce o Mistrzostwo Polski. Wisła zaś musi walczyć do końca o piątą lokatę.

Wynik spotkania w 9. minucie otworzył Radosław Majewski. Pomocnik gospodarzy zdecydował się na uderzenie z dystansu nie dając najmniejszych szans do skutecznej interwencji Łukaszowi Załusce.

W 21. minucie spotkania Lech podwyższył prowadzenie. Arkadiusz Głowacki zbyt lekko odał piłke do swojego bramkarza. Piłka trafiła do Macieja Makuszewskiego, który ominął bramkarza gości i skierował ją do pustej bramki.

W 27. minucie wiślacy dopieli swego. Matus Putnocky zaliczył fatalną interwencję przed polem karnym. Zderzył się ze swoim obrońcą, a piłka trafiła do Rafała Boguskiego, ktory nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce.

LECH POZNAŃ - WISŁA KRAKÓW 2-1 (2-1)

1-0  Radosław Majewski (9.)
2-0 Maciej Makuszewski (21.)
2-1 Rafał Boguski (27.)

Lech Poznań: Putnocky - Kędziora, Bednarek, Wilusz (46. Nielsen), Kostewycz, Makuszewski, Gajos (58. Trałka), Majewski, Tetteh, Jevtić, Kownacki (78. Robak)

Wisła Kraków: Załuska - Bartkowski, Głowacki, Gonzalez, Spicić, Boguski, Uryga (63. Stilić), Brlek, Llonch, Małecki (69. Bartosz), Ondrasek (75. Brożek)

Żółte kartki: Kędziora, Spicić, Bartkowski, Głowacki, Gonzalez. Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).